Laskavost plodí laskavost

Společně s vámi rozesíláme poděkování a finanční podporu dobrovolníkům, kteří nezištně pomáhají kde se dá. 😊 Varování pro všechny čtenáře: Laskavost je nakažlivá! Dostala se nejen do našich domácností, ale také mezi spolky. Tady jsou příběhy pomoci napříč celým Českem...

22/4/2020
💛 Žena s obrovským srdcem, tak popisují přátelé dobrovolnici Alenu. A její skutky mluví za vše… pomáhá dětem z dětského domova a našila roušky pro celý Donín u Hrádku nad Nisou. Paní Michaela zase dobrovolně šije pro městečko Lišov. 🏡

💛 Stylistka Lenka přišla o všechnu domluvenou práci na měsíce dopředu. A tak se od rána do večera věnuje šití roušek pro potřebné, jednotlivce i organizace. Podobnou situaci zažívá mladý pár, který pracuje v kulturní sféře. Svou energii teď věnují pomoci druhým.

💛 Od laskavosti je nezastaví ani zdravotní problémy. Příkladem jsou paní Olga z Prahy a Adéla ze Starého Plzence. Obě ve vysokém tempu vyrábí roušky pro druhé.

I přes nepřízeň osudu usedá ke stroji také Lenka z Nového Jičína. „Právě došívám z posledních zásob, a už se nesmírně těším až látku opět vyperu a stoupnu si ke stříhání. Nejsem na to ale sama – pomáhají mi maminka a sousedé. Všem dárcům od srdce děkuju.“ 🙏

13/4/2020
💛 Komunitní osvětové společenství z.s. vytvořilo kosí síť dobrovolníků. Začínali ve dvou lidech a rozrostli se na stovku laskavců. Šijí a distribuují roušky napříč karlovarským a plzeňským krajem. V Lovosicích zase vyrostl dezidomeček a rouškoplot. Starají se o něj místní a iniciativa LOVO Spolu.

💛 Členové a přátelé Stonožky vytvořili bezkontaktní domácí manufakturu. Svými rouškami zásobují Valašskou Polanku i okolní obce a také Vsetínská nemocnice a.s.. 👩‍🔬Také Hasiči Ostrava - Heřmanice mají nové posily – šikovné švadlenky. Vytvořily tisíce kusů roušek pro potřebné.

💛 Spolek Tradiční venkov v Josefově svolal všechny šikovné ruce, které nejprve vyráběly pro místní a následně pro prodejny, nemocnice i domovy seniorů.👴 Lidem z Moravičanské okrašlovaci spolek se během jediného dne podařilo zkoordinovat více než 50 dobrovolníků – švadlen, stříhačů, zásobovačů, nákupčích a dalších, kteří od rána do večera šijí roušky, rozváží potraviny a léky pro své sousedy a spoluobčany.

💛 A nakonec jedno poděkování. V Libušíně začali s výrobou roušek velmi brzy – ještě než se začalo šít hromadně. Po výzvě se okamžitě přidalo několik žen a pak další a další. Nikdo se na nic neptal a začal šít z toho, co měl doma. „Kdyby nebylo účelu, pro který jsme to dělaly, řekla bych, bylo to velmi krásné a spontánní. A nakonec z toho jistě vzniknou nová přátelství. Díky dárcům jsme se nemusely bát co bude až dojdou vlastní zdroje. Vědomí, že v tom nejsme samy, že je někdo, kdo myslí i na naše obavy a potřeby, nám hrozně pomáhalo. Moc si toho vážíme a děkujeme.“ Vaše švadlenky z Libušína 🙂

8/4/2020
Laskavost na řece Labi 💛
Jedna z prvních nominací v rámci sbírky Laskavost plodí laskavost nás zavedla do Poděbrad. V lázeňském městě proměnil Petr svůj bar v šicí dílnu a výrobnu dezinfekce. Jeho parta byla součástí iniciativy Poděbrady šijí roušky, které se podařilo zdarma vyrobit a distribuovat neuvěřitelných 6500 roušek pro nemocnice, domovy seniorů, prodavačky, hasiče… zkrátka pro všechny a všude, kde bylo potřeba. 👍 „Vážení, moc děkujeme za podporu dobré věci, naše parta se semkla, aby pomohla co nejvíce lidem v co nejkratším čase. Pracovali zdarma nocí i dnem, a proto ceníme tento dar jako vyvážení naší enormní snahy.“

🌊 A na vlně laskavosti plujeme do sousedního Nymburka
Martin a Adam měli před sebou svůj cestovatelský projekt a chystali se na sever Evropy… jenže přišla karanténa. A oni nechtěli jenom přihlížet. Začali vyrábět jednorázové celulózované roušky a založili komunitu Pomáhám Pomáháš Pomáháme. Kromě roušek zajistili také dezinfekční prostředky.
„Chceme poděkovat všem, kteří rozšířili náš tým a těm, kteří nás podporují v tom, co děláme. Děláme to s důvěrou v lepší zítřky, a ne pro peníze nebo mediální slávu. Kdyby se nám povedlo zachránit i jeden lidský život, bude to pro nás úspěch.“

5/4/2020
Superschopnost: šití roušek 🧵😷
Klíčová vlastnost: laskavost 💙
Výskyt: města i vesnice v celém Česku

💛 Mladá kadeřnice Dominika musela zavřít svůj salon, nůžky z ruky ale nedala – stříhá s nimi teď látky. Ve volném čase, a to i v noci, usedá k šicímu stroji také Jarmilka z Rohoznice. Uzavřenou oblast Litovelska pak zásobovala rouškami paní Yveta.

💛 Své laskavce mají i v Krásné – mamince Marii pomáhají dokonce děti. V Českých Budějovicích spojily síly Romana s dcerou Vanessou – jedna šije, druhá peče buchty pro domovy seniorů a nemocnici.

💛 V Příbrami mají na výrobu systém, aby se mohl zapojit opravdu každý dle svých možností a schopností – někdo střihá, jiný šije, další žehlí. Přišla s ním paní Blanka. A pro vimperské záchranáře a seniory pak šije paní Ivana a dárcům vzkazuje „Díky, v rouškománii budu pokračovat dále!“

12/3/2020
🧵🧶Továrnička na roušky. Tak by se dal aktuálně popsat byt Hanky, která společně se svou dcerou Zdeňkou šije na jihu Moravy. Nejprve zásobily Jaderná elektrárna Dukovany, teď dodávají do Nemocnice Ivancice.
„Děkujeme všem, kteří si nacházejí cestu k pomoci ostatním. Někteří šijí a někteří se i v nelehké chvíli nebojí sáhnout na vlastní peníze. Mockrát děkujeme a za příspěvek jdeme objednat další plátýnko. Všem nám přejeme především pevné zdraví.“ - Hanka a Zdeňka

💛 Kup si oběd a my za tebe nasytíme babi, dědu a maminky samoživitelky zadarmo! Platforma Breakfaststory staví na myšlence řetězící se pomoci. A to je momentálně potřeba víc než kdy jindy. Každým zakoupeným obědem podpoříte navíc výplaty zaměstnankyň Jídelna Kuchařek bez domova, které v této náročné době bojují doslova o střechu nad hlavou.

💛 Mladá maminka Barbora šije nepřetržitě roušky všem mamkám a jejich dětem na Praze 13. Hlásí se stále noví zájemci (nejen z Prahy), materiál dochází, a tak přichází podpora od vás, milí dárci!

💛 Pomoci nezištně bližnímu svému v nouzi. Tímto heslem se řídí pětašedesátiletá paní Elena z Dětřichova nad Bystřicí. Šije roušky pro sousedy a přátelé v nouzi, a to už několik dní v kuse. Díky ochotě dárců a příspěvku tisíc korun si bude moct pořídit další materiál.

< zpět