Život bez proleženin pro Jakuba

Mělník / Sbírku organizuje Jakub Vybíral

Zbývá 59 dnů

vybráno 30 855 Kč

z cílové částky 86 250 Kč

35.77 %

Darovat

Hendikepovaného Jakuba můžete potkat v ulicích Mělníka na vozíčku. Když za sebou ale zavře dveře bytu, tráví velkou část času na polohovacím lůžku. Pro jeho zdraví je velmi důležitá kvalitní matrace, která zabrání proleženinám. Právě proleženiny jsou pro pětatřicetiletého Jakuba život ohrožující. Na speciální matraci mu však nezbývají finance.

Jakubovi byla diagnostikována DMO spastická kvadruparéza. Se svým postižením má vysoké riziko vzniku proleženin. Po těle se mu začaly objevovat zatvrdliny, které vydávají varovný signál. Matrace dokáže zkvalitnit Jakubovi život a zabrání vzniku dalších velmi závažných zdravotních komplikací.

Tato matrace je pro mě finančně naprosto nedosažitelná. Mám plný invalidní důchod a jsem zcela odkázán na péči svých rodičů. Kromě příspěvku na péči, který mohu použít pouze na úkony péče o svou osobu, nemám žádné další příjmy.

Tato matrace je i dle doporučení mého ortopeda nejvhodnější pro můj zdravotní stav, jedná se o nejlepší výrobek na českém trhu. Proto vás srdečně prosím o vaši pomoc.

S úctou

Jakub Vybíral, vozíčkář z Mělníka

04. 03. 2020

Příspěvky 59

Další