Zbytek života ve vigilním kómatu bez bolesti

VELKÉ POŘÍČÍ / Sbírku organizuje Jaroslava ŠOLCOVÁ KŘEPELKOVÁ

Zbývá 5 dnů

vybráno 33 251 Kč

z cílové částky 69 000 Kč

48.19 %

Darovat

Sedm let strachu, bolesti, ale také naděje a bezmezné lásky. Takový je příběh paní Jaroslavy a jejího sedmadvacetiletého syna Járy. Před sedmi lety změnila jejich život nehoda, při které upadl do vigilního kómatu. Byla to klukovina, která se podepsala na dvou lidských životech. Kluci přivázali Járu a jeho kamaráda Davida na malou motorku. David náraz do stromu nepřežil…

Jára byl s vážným zraněním mozku převezen do královéhradecké nemocnice, kde mu zachránili život. Po půl roce těžkého boje se vrátil zpátky domů. „Bylo to pro nás velice těžké. Neměla jsem nikoho, kdo by mi pomohl. Myslela jsem si, že to nezvládnu… ale rozhodla jsem se bojovat,“ vzpomíná maminka.

Od té doby vypadá každý jejich den stejně – cvičení, krmení pomocí hadičky zavedené do žaludku, přebalování, polohování… pořád dokola. Jaroslava vozí syna také na masáže a kraniosakrální terapii, navštěvují logopeda a cvičí zrakovou terapii. Veškeré náklady přitom hradí sama.

Malou pauzu si může dovolit alespoň díky měsíční celkové terapii v zařízení Sarema Liberec, kde ji vystřídá zkušený terapeut. Neurorehabilitační cvičení je bohužel velmi drahé a pojišťovna jej takto vážným pacientům nehradí.

„24hodinová péče je pro mě i po fyzické stránce velmi náročná. Ale jsem na syna moc pyšná, jak vše zvládá a snaží se. Každý den se vzbudíme s nadějí na další krásný den, který můžeme prožít spolu.

Srdečně Vás prosím, podpořte Járovu sbírku, aby se mu ulevilo od bolesti. Nevím, jak dlouho tu s námi ještě bude a já pro něho chci udělat, co je v mých silách. Vždyť naděje se rodí každý den,“ dodává s úctou a poděkováním Járova maminka.

10. 06. 2020

Příspěvky 52

Další