Těžce nedoslýchavé Andrejce ukradli řečový procesor

Otrokovice / Sbírku organizuje Andrea Grechová

Zbývá 42 dnů

vybráno 97 551 Kč

z cílové částky 234 000 Kč

41.69 %

Darovat

ENGLISH BELOW

Srpnový den měl být pro těžce nedoslýchavou Andrejku, maminku dvou dětí, dnem D. Čekalo jí první zapojení řečového procesoru. Těšila se, že jí výrazně usnadní zapojení se do pracovního života, a hlavně že se bude moct lépe začlenit do světa slyšících. Radost bohužel vystřídaly těžké okamžiky…

Andrejka postoupila už v červnu implantaci kochleárního implantátu.Vše dopadlo dobře, a tak následovala další návštěva technika – specialisty v Praze, při které jí zapojili řečový procesor. Z ordinace odcházela spokojená a zamířila rovnou na hlavní nádraží.

„Měla jsem ještě hodinu času, a tak jsem se setkala s kamarádkou, abych se podělila o své pocity z nového slyšení,“ vypráví Andrea. Do jejich rozhovoru ale vstoupila mladá slečna s historkou, že byla okradena a nemá peníze na cestu domů. Dobrosrdečná Andrejka a kamarádka dívce nakonec darovaly 300 korun.

Za dobrý skutek byla Andrea náležitě „odměněna“. O pár chvil později totiž zjistila, že procesor nemá. „Sluchátko, které mám na pravém uchu, mi vůbec nestačí a bez odezírání nerozumím. Ani nevíte, jak moc jsem propadla panice a v hrůze jsem hledala procesor na těle… Neúspěšně,“ popisuje moment zděšení.

O vysněný procesor, jehož cena je bezmála 225 tisíc korun, bohužel přišla. Andrea vše nahlásila na policii. Podle všeho byla okradenakomplicem oné „slušné, šikovné“ dívky, která z nich vylákala peníze.

„Obracím se na Vás s velikou prosbou, zda byste mi mohli na nový procesor přispět. Budu velmi vděčná za jakýkoliv příspěvek,“ děkuje.

Společně s vámi pomáhají i organizace – Nadace Charty 77 přispěla částkou 15 000 Kč a Nadace Olgy Havlovéčástkou 10 000 Kč.

Andrea pracujepro CSP Zlín, o.p.s. jako vedoucí Chráněné dílny Ardien Digital, kde zajišťují digitalizaci dat a fakturaci. Jedná se o organizaci zaměstnávající občany se zdravotním postižením a hlavní náplní je poskytování sociálních služeb, podpory a pomoci v rozvoji.

Hearing-impaired Andrea was robbed

That day in August should have been the D-Day for a severely hearing-impaired Andrea. She was waiting to get her first speech processor to work. Her excitement was spoiled by a robbery. Her dream processor worth more 8200 EUR was stolen! Let’s put the money together and help this mother of 2 from Czechia.

13. 10. 2020

Partner sbírky 1

Tuto sbírku podporuje Helping Výškové práce, s.r.o. a Nadační fond pomoci a násobí příspěvky zlatým řezem.
Více o zlatém řezu

Příspěvky 124

Další