Táta a syn autista potřebují opravu auta

Holetín / Sbírku organizuje Martin Hebert

sbírka byla ukončena 26.09.2020

vybráno 6 500 Kč

z cílové částky 40 000 Kč

16.25 %

Martin vychovává sám dvanáctiletého syna Danielka, kterému diagnostikovali autismus a těžkou mentální retardaci. Péči mu velmi usnadňuje auto. Bohužel mají starší vůz, který se jim momentálně porouchal a potřebuje náročnější opravu, na kterou již nezbývají finanční prostředky.

„Daniela mám v péči o narození. Od roku 2017 jsem na něj úplně sám,“ vypráví tatínek. Chlapec má čtvrtý stupeň závislosti a vyžaduje tak neustálou pomoc druhých.„Od státu pobírám příspěvky na péči a bydlení v celkové výši cca 30 tisíc korun. Co se týče nákladů na bydlení, včetně energie mám měsíční výdaje zhruba 20 tisíc korun,“ říká otevřeně. Danielovi musí navíc připravovat bezlepkovou stravu, která se v rozpočtu také projeví.

„Chtěl bych poprosit případné dárce o jakoukoliv částku. Auto potřebujeme téměř denně – ať už na cesty k lékařům, nebo jen na obyčejný nákup. Neobejdeme se bez něj. Do jiného dopravního prostředku syna totiž nedostanu, je to pro něj s ohledem na zdravotní stav stresující,“ dodává Martin a všem dárcům děkuje za pomoc.

27. 07. 2020

Příspěvky 14