Spolu i na dálku. Tablety pro děti v nemocnicích

Praha / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

sbírka byla ukončena 16.06.2020

vybráno 16 200 Kč

z cílové částky 160 000 Kč

10.13 %

Už přes měsíc nemohou někteří rodiče vídat svoje děti, jak by chtěli. Už přes měsíc malí pacienti na dětských odděleních volají po mámě a tátovi. Koronavirus rozdělil řadu rodin. Chceme, aby byly alespoň na dálku spolu. A vy nám můžete pomoct.

Díky vašemu příspěvku do sbírky nakoupíme tablety pro dětská a novorozenecká oddělení v několika nemocnicích. Rodiče si s dětmi budou moci zavolat prostřednictvím videohovorů. První třicítka tabletů půjde do dětských nemocnic FN Motol, FN Brno Černé pole a FN Olomouc.

Na dveřích českých nemocnic stojí: „Zákaz návštěv“. Jsou to přísná opatření, ale mají důležitý cíl – zabránit šíření nákazy koronavirem mezi návštěvníky, zdravotníky a pacienty. Omezení návštěv se týká i těch nejmenších pacientů. Ne každý rodič se může nechat s dítětem hospitalizovat a na některá oddělení není v aktuálním režimu možné vůbec docházet. Zákaz návštěv bude trvat ještě několik týdnů a omezení styku rodičů s dětmi se může týkat několika stovek až tisíců rodin v celé České republice.

Kontakt s rodičem přispívá k zotavení dětí během hospitalizace. A stejně jako děti potřebují slyšet hlas rodičů a vidět jejich úsměv, pro všechny mámy a táty je důležité, aby viděli, jak se daří jejich dětem a jak se uzdravují. Tablety v nemocnicích toto umožní. Nejužitečnější budou v případě nejmenších dětí, které ještě neumí používat chytrý telefon nebo nemají vlastní. Sestřičky jim s voláním rodičům přes tablet pomohou.

„Pracuji na oddělení, kde máme kamery na inkubátorech a vím, jak je pro rodiče důležité, že mohou dítě alespoň chvíli sledovat přes kameru, když s ním zrovna nemohou být fyzicky. Ne každé oddělení ale má takové možnosti. Pomozme dětem a rodičům překonat tuto epidemiologickou krizi, zmírněme jejich strach a přispějme k uzdravení dětí,“ říká Illona Antoníčková, dětská sestřička FN Olomouc.

Skutečné pohlazení nenahradíme, ale chytrými technologiemi umožníme alespoň virtuální objetí. Tablety zprostředkují kontakt z očí do očí, u těch nejmenších dětí budou moci rodiče sledovat, jak se jejich drobečkovi v inkubátoru nebo postýlce daří a mluvit na něj. A pomáhat budou darované tablety v nemocnicích i poté, co tato krize odezní.

Dnes se můžeme spojit s kýmkoliv na světě. Umožněme těm nejbližším, aby byly alespoň na dálku spolu. Víme, jak to zařídit. Společně to zvládneme.

16. 04. 2020

Příspěvky 25

Další