Rodinu ze Štětí zasáhl požár. Pomozme jim začít znovu

Mšeno / Sbírku organizuje Petra Vajdáková

Zbývá 35 dnů

vybráno 63 224 Kč

z cílové částky 400 000 Kč

15.81 %

Darovat

Rodinu z Ústecka zasáhl před pár dny ničivý požár. Jirka a jeho rodina – přítelkyně Jana, dva malí synové a babička, zažívají těžké chvíle. Jejich milovaný domov skončil v plamenech a čeká je rozsáhlá a nákladná rekonstrukce. Bohužel přišli o veškeré vybavení a poničené jsou i hračky a oblečení.

„Chtěla jsem Vás poprosit o poslání, byť jen malé částky, aby v tom rodina nezůstala sama a abychom jim aspoň trochu finančně pomohli,“ obrací se na dárce rodinná kamarádka Petra.

Jana je na mateřské dovolené a výdělečný je pouze Jirka, který bude bez pomoci druhých dělat vše hodně dlouho. Vybrané finance budou použity na rekonstrukci domu, na pořízení nábytku, oblečení a domácích spotřebičů.

Tragédii způsobila dětská chůvička

Požárem byla zcela zasažena obytná místnost v podkroví včetně vnitřního vybavení. Postele, nábytek, oděvy, počítač, televize… vše je nevratně pryč. Zasažena byla trámová konstrukce střechy včetně pobití, dvoukřídlové okno, vstupní dveře, vnitřní rozvody elektroinstalace a topení. Zplodinami topení a sálavým teplem došlo k poškození dalších podkrovních místností. Příčinu požáru hasiči označili jako závadu na dětské chůvičce.

Použitá hasební voda prosákla skrze stropní konstrukci do obytných místností v přízemí domu. Dvouletý Matyášek a osmiletý Péťa tak mají všechno oblečení a hračky mokré a částečně zničené. Babička je momentálně mimo domov, i ona má však své věci mokré a poničené.

Rodina musí sundat celou střechu, natahat do domu komplet celou elektriku, strhat v každé místnosti stropy a udělat nové, vymalovat zdi, udělat novou kuchyň a vybavit ji spotřebiči, ty stávající jsou totiž zničené od hašení požáru.

18. 08. 2020

Příspěvky 107

Další