Rehabilitační pobyt pro Sárinku

Bilina / Sbírku organizuje Ladislav Kiezler

sbírka byla ukončena 07.09.2020

vybráno 32 388 Kč

z cílové částky 32 000 Kč

101.21 %

Sárinka je dvanáctiletá holčička, která se narodila předčasně. Na svět přišla společně se svým dvojčetem, sestřičkou. Obě musely od samého začátku bojovat o život… Sestřička bohužel ten svůj prohrála.

Sárinka si musela v tak nízkém věku projít několika těžkými operacemi, na kterých závisela její budoucnost. Holčička byla velice drobná a neodpovídala vývojem svému věku. V 6 letech jí diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu.

I přes náročné každodenní cvičení Vojtovy metody se zdravotní stav Sárinky nezlepšil. Dokáže pouze ležet a obtížně hýbat končetinami. Z důvodu ortopedických potíží skoro vůbec nesedí. S holčičkou se navíc velmi těžko manipuluje a z tohoto důvodu je ochuzena o veškeré dění. Rodina proto žádá o vaši pomoc s dofinancováním intenzivní rehabilitace v Piešťanech, na kterou jim chybí 32 tisíc korun.

Finanční situace rodiny je velmi náročná. Maminka s druhem vychovává ještě 15letého bráchu. Veškeré příjmy tvoří příspěvek na péči a dávky státní sociální podpory. Vážný zdravotní stav Sárinky jim neumožňuje být v pracovním poměru, jelikož péče je neustálá. V průměru jezdí jednou/dvakrát týdně za lékaři, navíc Sára podstupuje velmi často operace, zejména se zoubky. Má potíže s trávením potravy…

"Velká podpora se nám dostává od nadace Dobrý Anděl. Přesto nedokážeme našetřit tak vysokou částku na potřebné rehabilitace. Věříme, že pobyt v Adeli Medical Center v Piešťanech naši dceru posune kupředu. Představuje pro nás naději, že bude dlouhodobě sedět a bude moct více poznávat okolní svět."

rodina Kiezlerova

08. 07. 2020

Příspěvky 46

Další