Pro děti, které na Sardinii přišly o maminku

Kolín / Sbírku organizuje Andrea Senohrábková

Zbývá 47 dnů

vybráno 118 300 Kč

z cílové částky 300 000 Kč

39.43 %

Darovat

Když se Zdenka před dvěma lety stěhovala na italskou Sardinii, doufala v lepší život pro sebe a hlavně pro své dvě malé dcery. Pro jednu z holčiček, kterou postihla dětská mozková obrna, zde měla být lépe dostupná zdravotní péče.

Zdenky život v Itálii měl ale do pohádky daleko. V sobotu 15. února předčasně skončil. Češku pobodal po hádce její bývalý přítel. Zraněním Zdenka podlehla. Příběh je o to smutnější, že tragédii přihlížela její desetiletá dvojčátka Anitka a Sofinka.

Holčičky jsou nyní v nemocnici na Sardinii, v brzké době by je měl dostat svěřené do péče jejich otec, za kterým se přestěhují zpátky do Česka.

Vybrané peníze ze sbírky pomohou rodině překonat náročné období a zajistit veškerou potřebnou péči a zázemí pro obě dívky.

21. 02. 2020

02. 04. 2020

Děkujeme ♥

Od tragické události uplynul více než měsíc, pro rodinu zavražděné Zdeňky však komplikace neskončily. Dívky zůstávají nadále v Itálii, kam za nimi přijela jejich babička a strýc. Jsou v cizí zemi, neumí místní jazyk a návrat do Česka komplikuje pandemie koronaviru i špatný zdravotní stav jedné z holčiček. 

Hendikepovaná Sofinka, která trpí dětskou mozkovou obrnou, musela být kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu převezena do Říma, kde podstoupila operaci. 

Italský soud určil jako opatrovníka dvojčat babičku, která posílá  dárcům vzkaz: „Děkuju všem, kteří holčičkám přispěli v této pro nás těžké životní situaci. Děkuji vám z celého srdce za vše, co pro nás děláte. Věřím, že se budeme už brzy moci vrátit domů.

Příspěvky 201

Další