Pomoc pro Honzíčka

Loukov / Sbírku organizuje Petra Hanušová

sbírka byla ukončena 30.06.2020

vybráno 21 924 Kč

z cílové částky 200 000 Kč

10.96 %

Šestiletý Honzíček Hanuš z Mladoboleslavska trpí těžkou formou epilepsie. Jeho vývoj se téměř zastavil. Nehraje si, nesleduje ani nefixuje očičkama, nesedí a neleze, nedrží hlavičku... Je odkázán na pomoc druhé osoby po dobu 24 hodin denně.

Prognóza budoucího vývoje je značně nejistá, můžou ji však zlepšit pravidelné rehabilitace a další terapie, jako jsou speciální lázeňské pobyty, rehabilitace v bazénu, canisterapie či hipoterapie.

Letos v lednu Honzík absolvoval již třetí intenzivní neurorehabilitaci na Klinice Axon v Praze. Zde Honzík cvičil v tzv. kosmickém oblečku TheraSuit a udělal zatím největší pokrok. Začíná sám sedět a lépe drží hlavičku.

Rodina by chtěla s pomocí dárců zajistit další 3 intenzivní rehabilitace, jejichž cena se pohybuje v rozmezí 60 až 70 tisíc korun.

Honzíkova cesta

Honzík se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky, kde má pouze dva prsty, a to palec a prsteníček. Když bylo chlapečkovi půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění psychomotorického vývoje. Objevily se také první epileptické záchvaty a následně bylo zjištěno závažné epileptické onemocnění tzv. Westův syndrom.

Díky rehabilitacím se Honzíkova životní cesta mění malými krůčky k lepšímu. Po každé terapii v Axonu je vidět pokrok. Pro zlepšení vývoje podnikají rodiče i další léčebné procesy. Chlapec absolvoval několik lázeňských pobytů v Lázních Klimkovice, Adeli Medical Center na Slovensku a Sarema Liberec.

DĚKUJEME!

18. 02. 2020

14. 07. 2020

Poděkování

Moc děkujeme všem, kdo se do sbírky Pomoc pro Honzíčka zapojili. Velice si Vaší pomoci vážíme. Honzík bude moc za tyto peníze absolvovat  na přelomu září a říjen 14 denní rehabilitační léčbu na Neurorehabilitační klinice Axon v Praze.

Věříme, že rehabilitace posune Honzíčka zase o kousíček dál v jeho cestě.

Rodiče Petra a Jan Hanušovi

Příspěvky 30

Další