Pomoc pro Honzíčka

Loukov / Sbírku organizuje Petra Hanušová

Zbývá 44 dnů

vybráno 14 444 Kč

z cílové částky 200 000 Kč

7.22 %

Darovat

Šestiletý Honzíček Hanuš z Mladoboleslavska trpí těžkou formou epilepsie. Jeho vývoj se téměř zastavil. Nehraje si, nesleduje ani nefixuje očičkama, nesedí a neleze, nedrží hlavičku... Je odkázán na pomoc druhé osoby po dobu 24 hodin denně.

Prognóza budoucího vývoje je značně nejistá, můžou ji však zlepšit pravidelné rehabilitace a další terapie, jako jsou speciální lázeňské pobyty, rehabilitace v bazénu, canisterapie či hipoterapie.

Letos v lednu Honzík absolvoval již třetí intenzivní neurorehabilitaci na Klinice Axon v Praze. Zde Honzík cvičil v tzv. kosmickém oblečku TheraSuit a udělal zatím největší pokrok. Začíná sám sedět a lépe drží hlavičku.

Rodina by chtěla s pomocí dárců zajistit další 3 intenzivní rehabilitace, jejichž cena se pohybuje v rozmezí 60 až 70 tisíc korun.

Honzíkova cesta

Honzík se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky, kde má pouze dva prsty, a to palec a prsteníček. Když bylo chlapečkovi půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění psychomotorického vývoje. Objevily se také první epileptické záchvaty a následně bylo zjištěno závažné epileptické onemocnění tzv. Westův syndrom.

Díky rehabilitacím se Honzíkova životní cesta mění malými krůčky k lepšímu. Po každé terapii v Axonu je vidět pokrok. Pro zlepšení vývoje podnikají rodiče i další léčebné procesy. Chlapec absolvoval několik lázeňských pobytů v Lázních Klimkovice, Adeli Medical Center na Slovensku a Sarema Liberec.

DĚKUJEME!

18. 02. 2020

Příspěvky 14