Pomáháme slaným dětem

Praha 5 / Sbírku organizuje Klub nemocných cystickou fibrózou z.s.

Zbývá 57 dnů

vybráno 36 551 Kč

z cílové částky 400 000 Kč

9.14 %

Darovat

Představte si, že vyběhnete naráz na Petřínskou rozhlednu nebo do dvanáctého patra panelové domu. Dá to zabrat, že? Pro nemocné cystickou fibrózou je podobný výkon třeba jen dojít na zastávku autobusu.

Těm, kteří se s touto nemocí potýkají, se někdy říká slané děti, protože mají až pětkrát slanější pot. Jejich nemoc není na první pohled vidět. A stejně tak je to často i s prací lidí, kteří pacientům pomáhají.

Jsme Klub nemocných cystickou fibrózou z. s. Náš tým sedmi zaměstnanců pomáhá společně s desítkami dobrovolníků nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám.

Proč veřejnost prosíme formou sbírky o částku 400 tisíc korun? Za vybrané peníze chceme nakoupit přístroj, který nemocným odlehčuje dýchací cesty, jeden stojí téměř 200 tisíc. Dále bychom rádi natočili edukační fyzioterapeutická videa, inovovali webové stránky a realizovali další projekty, které pacientům ulehčí jejich náročnou léčbu.

Nápadů, jak pomáhat, máme plné hlavy, ale bez pomoci veřejnosti se při jejich realizaci neobejdeme.

Již 28 let jako jediná organizace v ČR poskytujeme přesně zaměřenou podporu nemocným cystickou fibrózou a jejich blízkým. Naše pomoc začíná již při prvním kontaktu pacientů s nemocí, při edukačním pobytu ve FN Motol.

Nemocným hradíme léky, drahé inhalátory a fyzioterapeutické pomůcky, které jsou nedílnou součástí jejich každodenní léčby. V loňském roce to bylo přes 1,2 milionu korun.

Individuální odbornou pomoc poskytujeme i rodičům formou projektů Patroni rodičů a Víkendové pobyty pro rodiče. Zde mohou za přítomnosti lékařů, psychologů a sociálních pracovníků sdílet, co mají na srdci.

Zastupujeme a hájíme zájmy našich pacientů z celé ČR na úrovni zdravotních pojišťoven a ministerstev. Pomáháme řešit příspěvky na péči a invalidní důchody. Jsme členy Pacientské rady – poradního orgánu ministra zdravotnictví.

DĚKUJEME, ŽE NÁM POMÁHÁTE POMÁHAT!


Více o nemoci se dozvíte ZDE

Facebook

Web

info@klubcf.cz

21. 01. 2020

Partner sbírky 1

Patronem sbírky je herec Ivan Trojan, který Klub nemocných cystickou fibrózou dlouhodobě podporuje.

Příspěvky 32

Další