Po vdechnutí jídla skončila Lucie ve vigilním kómatu

Plzeň / Sbírku organizuje Daniela Ježková

sbírka byla ukončena 13.08.2020

vybráno 41 492 Kč

z cílové částky 36 500 Kč

113.68 %

Příběh Lucie je jako zlý sen, který se může stát každému z nás. Budou to tři roky, co upadla dnes devětačtyřicetiletá žena do vigilního kómatu. Vše změnilo sousto jídla, které vdechla a začalo ji dusit. V tu chvíli začal boj o život.

O Lucku se stará její maminka, která s ní byla i v osudný okamžik. „Stalo se to pár dní před Vánocemi, vyrazily jsme společně na trhy. Koupily jsme si langoše, dcera si do něj kousla a zaskočilo jí. Začala se dusit. Následovaly nekonečné minuty do příjezdu záchranky,“ vzpomíná maminka na těžké chvíle, které změnily celý jejich život.

Následkem dušení zůstala Lucie ve vigilním kómatu s tracheostomií (hadička do krku na odsávání a přívod kyslíku), s PEG (hadička do žaludku na příjem stravy) a s močovou cévkou. Rok a půl strávila v nemocnici na oddělení ARO a metabolické IP.

Před rokem a půl si maminka vzala dceru domů do domácí péče, kde o ni pečuje ještě s pomocí svého syna, bratra Lucky. Do rodiny dochází také rehabilitační sestra. „Je to pro mě velice náročné, místo péče o vnoučata a příjemného důchodu se starám 24 hodin denně o Lucku. Přebaluji ji, polohuji a odsávám tracheostomii. V mém věku už nemám mnoho sil, ale snažím se pro ni dělat, co je v mých zbylých silách,“ líčí těžkou situaci maminka.

Potřebné rehabilitace

Maminka vozí Lucku na rehabilitační cvičení do Sarema Liberec, kde rozhýbávají její zkroucené spastické končetiny. A právě výtěžek ze sbírky půjde na zaplacení dalších neurorehabilitačních cvičení.

„Moc prosím o podpoření naší sbírky, aby se nám alespoň trochu ulevilo,“ obrací se na dárce maminka a žádá o pochopení. „Omlouvám se, ale nebudu zveřejňovat žádné fotky, dceru v tomto stavu nefotím. Chci si ji pamatovat takovou, jaká byla. Nechci se trápit vzpomínkami na tragédii, která se nám stala.“

14. 05. 2020

03. 07. 2020

Ze srdce všem dárcům děkujeme

Milí dárci, patří vám všem velké DÍKY. Velmi si všech finančních příspěvků pro dceru Lucii vážíme. Jmenovitě děkuji panu Karlu Janečkovi, celému týmu znesnáze21 a také paní Jaroslavě Křepelkové za podporu při zakládání sbírky.

A  v neposlední řadě pak děkuji firmě Livesport s.r.o. za partnerství ve sbírce a štědrý dar, který sbírku posunul k cílové částce.

Daniela Ježková 

Partner sbírky 1

Tuto sbírku podporuje Nadační fond pomoci Karla Janečka a násobí příspěvky zlatým řezem.
Více o zlatém řezu

Příspěvky 48

Další