Kola pro Michala

Chomutov / Sbírku organizuje Michal Boháček

sbírka byla ukončena 15.06.2020

vybráno 87 646 Kč

z cílové částky 100 000 Kč

87.65 %

4.9.2019 – datum, kdy se tehdy čtyřiadvacetiletému Michalovi obrátil život naruby. Vyboural se na motorce a při nehodě utrpěl úraz páteře. Momentálně je tak odkázaný na invalidní vozík. Sbírka pomůže Michalovi doplatit výdaje za vozík a půjde na pořízení ručního ovládání automobilu.

...

Abych byl upřímný, nehodu jsem způsobil já sám. Řídil jsem tak, jak se nemá a nesmí. Dokud se mi nic nestalo, nepřemýšlel jsem o tom, co všechno může taková jízda způsobit.

Po úrazu jsem podstoupil dvě operace v nemocnici v Ústí nad Labem, následovala spinální jednotka v Liberci, a nakonec lázně v Kladrubech.

Před nehodou jsem byl celkem aktivní člověk. S přítelkyní jsme si pořídili štěně labradora a chodili s ním na dlouhé procházky. Navštěvovali jsme také sportovní centrum a snažili se žít zdravě.

Vždycky jsem si přál motorku a neuvědomoval jsem si, že tím, abych na ní našetřil, jsem zanedbával přítelkyni a celkově rodinu. Velkou část svého času včetně víkendů jsem trávil v práci. Nevěděl jsem, o co přicházím.

Přítelkyně, rodina i přátelé mě v tom naštěstí nenechali a jsou mi oporou i nadále a za to jim moc děkuji.

Náhoda?

S mojí nehodou se pojí řada zvláštních znamení. Den, kdy jsem chtěl ukončit sezónu, se mi stal osudným. Kousek od baráku v místě, kde jsem poprvé před třemi lety sedl na bráchy motorku, se mi stala nehoda.

Když jsem pak nastoupil do Kladrub byl u fyzioterapeuta, který měl místnost očíslovanou číslem 8. A to je moje životní číslo.

Po ukončení pobytu v Kladrubech jsem si musel zařídit vozík, na který stále čekám, a aniž bych to věděl nese označený K4. Na názvu není špatného, jen je tu zase spojitost s mojí motorkou – Suzuki GSX-R K4.

A pak, že se náhody nedějí… Asi to tak mělo být, abych se stál lepším člověkem.

Budu vděčný za každou pomoc. Děkuji.

Michal Boháček

16. 03. 2020

Příspěvky 88

Další