Když budu mít židličku, zabubnuji písničku!

Pardubice / Sbírku organizuje Jana Nermuťová

sbírka byla ukončena 30.06.2020

vybráno 6 400 Kč

z cílové částky 25 000 Kč

25.6 %

Hudba, která léčí a rozdává radost. I tak by se dal popsat muzikoterapeutický soubor Mlima Jua, ve kterém působí hendikepovaní hudebníci ze školy Svítání.Aby se jim i nadále dobře hrálo, potřebují pohodlné židličky. Pomůžete jim?

Správný bubeník byl měl mít nejen hudební nástroj, ale i svou pohodlnou židli. A je-li postižený, tím spíše. Proto by škola chtěla pořídit kvalitní židle. Kvůli snadné přepravě skládací, pro venkovní i vnitřní použití.

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. již 28 let poskytuje vzdělávání a navazující služby dětem a mladým lidem se zdravotním kombinovaným postižením v Pardubickém kraji. Součástí aktivit školy je i muzikoterapeutický soubor Mlima Jua.

Propojení bubeníků a seniorů

Na škole probíhá výuka a hraní na rozličné etnické hudební nástroje, hlavně na bubny djembe. Díky vystupování souboru Mlima Jua mohou krásu rytmické hudby na vlastní kůži poznávat lidé na mnoha místech pardubického regionu.

Posluchače umění hendikepovaných často příjemně překvapí, mnohdy se na produkci i sami podílejí, někdy jen poslouchají. Pozitivní ohlasy vedly k myšlence oslovit i domovy pro seniory a nabídnout jim kromě vystoupení také možnost praktické výuky na netradiční hudební nástroje. A tím začala spolupráce dětí a seniorů.

To, že vystoupení se souborem Mlima Jua je pro žáky obrovskou motivací do života a pomáhá je nenásilně začleňovat do většinové společnosti, je zřejmé. Stejně tak i touha seniorů trávit čas v domovech pro seniory smysluplně. Nyní vše překazil koronavirus a domácí izolace. I přesto se plánují a domlouvají další setkávání.

Pomůžete škole Svítání? Uděláte tím radost nejen vystupujícím žákům, ale jejich prostřednictvím i všem jejich posluchačům.

14. 05. 2020

Příspěvky 19