Jedou jako o život pro Mobilní hospic Strom života

Nový Jičín / Sbírku organizuje Andělé Stromu života p. s.

Zbývá 14 dnů

vybráno 232 298 Kč

z cílové částky 800 000 Kč

29.04 %

Darovat

Bára a Honza jsou veselí, zdraví, mladí lidé. Oba studují, mají rádi život a kromě jiného je spojuje láska ke sportu. Když se objevil nějaký problém, řekli si „to chce koloběžku“ a jeli. Náhodou se setkali s člověkem, který podporuje a sleduje práci a péči Mobilního hospice Strom života o pacienty v terminálním stádiu nemoci.

Myšlenka, kterou měli delší dobu v hlavě, dostala konkrétní podobu. Rozhodli se udělat něco, co ještě nikdo nezkusil a co bude na dlouhou dobu vysokou laťkou i pro ně.

Projedou na koloběžkách celou Českou republiku z východu na západ. 832 kilometrů za 7 dnů. A pojedou pro hospic Strom života.

Proč? Jejich cílem je, aby si lidé práce mobilního hospice všimli, aby věděli, pro koho tady je, a aby jej také podpořili. Několikrát se setkali se sestřičkami, holkami z poradny a především s dětmi z Klubu Stromeček (setkávání dětí, které ztratily někoho blízkého, Strom života jim pomáhá tuto smutnou životní ztrátu překonat). Na příměstském táboře pro pozůstalé děti už věděli, že se rozhodli správně!

Je zcela přirozené během života nepřemýšlet nad těžkou nemocí či dokonce úmrtím – kohokoliv. Ale ta zpráva přijde a vždycky nás zaskočí. Celý život myslíme na různé věci, na poslední chvíle však zapomínáme. A potom je na všechno tak málo času.

Proto je tady Mobilní hospic Strom života. Aby každý mohl až do poslední vteřiny zůstat doma, ve své posteli, se svými věcmi a obklopen svými nejbližšími. Aby ti, co zůstávají, nemuseli řešit věci, kterým nerozumí nebo nechtějí rozumět a stihli se rozloučit. Jednou z nejdůležitějších věcí je, aby se s tím vším dokázaly vyrovnat i děti. Jestli si myslíte, že v hospici umírají pouze staří lidé, asi se budete hodně divit. Často to jsou tatínkové nebo maminky malých dětí. Anebo, právě ty děti…

Převážně jsou v hospici pacienti v terminálním stádiu nemoci. Mnozí mají před sebou dva nebo tři týdny, jiní jen pár dní. Někteří z nich budou cestu Báry a Honzy sledovat z domovů. Je možné, že svůj závod s časem nesvedou.

I Vy můžete prožívat tento úžasný paralelní závod s časem a lidskými možnostmi spolu s námi. Na paralele překonávání fyzických a morálních překážek koloběžkářů, chceme ukázat překonávání fyzické a psychické bolesti pacientů mobilních hospiců a jejich rodin. Bez Vás – dárců by to však nešlo.

Ačkoli nám pojišťovny hradí větší část nákladů, na plnohodnotné zajištění provozu to nestačí. Cílová částka nám dopomůže zajistit plnit přání našich pacientů, pečujících a pozůstalých.

Děkujeme Vám všem.

Více o nás najdete zde a na našich FB stránkách

30. 07. 2020

06. 10. 2020

Děkujeme všem Dárcům, že Mobilní hospic Strom života stále podporujete.

Děkujeme všem našim Dárcům, kteří přispívají na probíhající SBÍRKU Mobilního hospice Strom života. Velké díky Báře s Honzou, kteří svou cestou přispěli k propagaci a osvětě paliativní péče, kterou našim pacientům a jejich pečujícím rodinám poskytujeme.

04. 10. 2020

Nový český rekord zapsán!!! 🏆

Nejrychlejší přejezd ČR od východu k západu na koloběžkách Spolek Andělé Stromu života uspořádal charitativní projekt „Jedou jako o život“, v rámci kterého Barbora Olivková a Jan Szyszkowicz dokázali v průběhu 6 dní 13 hodin a 10 minut přejet na koloběžkách celé území ČR z nejvýchodnějšího do nejzápadnějšího bodu. Trasu dlouhou 803 km, na které zdolali převýšení 7 865 m, absolvovali na sportovních koloběžkách Kostka, přičemž čistý čas jízdy při průměrné rychlosti 14,6 km/h činil 55:07:27 h. Ve zbylém čase se nevěnovali jenom odpočinku, ale také šíření osvěty o paliativní péči, cestou totiž proběhlo 8 různých setkání, kde společně s posádkou doprovodného vozidla prezentovali hospicovou péči a Mobilní hospic Strom života.Přejezd ČR, který byl uskutečněn ve dnech 10.–16. srpna 2020, se zapíše do České knihy rekordů.

24. 09. 2020

Bára s Honzou navštívili pozůstalé děti a ty jim natočily pozdrav

První porázdninové setkání dětí ze Stromečku - pozůstalých dětí, které ztratily maminku, tatínka nebo jinou velmi blízkou osobu. Některé se s Bárou a Honzou setkaly na táboře, některé byly přímo v Novém Jičíně, kam koloběžkáři zamířili ve 2. etapě. A tak měly plno dotazů - jestli dojeli opravdu za 7 dní, kolik kilometrů, co zajímavého je po cestě potkalo nebo s kým se seznámili (Robert Záruba vyvolal nadšení). Ná dálku je pozdravili a těší se, že se příště setkají a Barča s Honzou jim všechno povypráví. Děti ví, že jim Strom života pomáhal a stále pomáhá, aby překonaly smutek ze ztráty a Bára s Honzou k hospici prostě patří- vždyť pro jeho pacienty "jeli jako o život":-)

Pozdrav na Facebooku

15. 09. 2020

Uznají nám rekord? Dnes odesíláme podklady a trpělivě budeme čekat!

Dnes je významný den! Do Agentury Dobrý den v Pelhřimově posíláme všechny podklady pro zápis do České knihy rekordů. Držte nám palce, abychom se tam dostali. Bára s Honzou i naši pacienti si to zaslouží.

19. 08. 2020

Díky Báro a Honzo! Děkujeme všem dárcům! Jsme rádi, že jedete stále s námi.

Včera nás navštívili Bára s Honzou a přijali srdečné poděkování našich zdravotníků, že svou završenou cestou přes celou republiku podporovali práci Mobilního hospice Strom života v péči o umírající pacienty, pečující a pozůstalé.

Nesmírně děkujeme všem dárcům, kteří přispívají na probíhající SBÍRKU Stromu života.

V následujících dnech Vám budeme přinášet i nové střípky z cesty Báry a Honzy pro náš hospic.

Oběma se jejich přání splnilo! I díky Vaší podpoře Stromu života můžeme plnit i my dále vyslovená přání našich pacientů, kteří mají možnost v závěru svého života zůstat DOMA. Jsme rádi, že jedete stále s námi a držíte nám palce.

18. 08. 2020

Nejzápadnější bod dosažen

Je to k nevíře! Po týdenní námaze Bára a Honza opravdu dosáhli nejzápadnějšího bodu republiky, zapsali se do knihy rekordů, ale hlavně, po celé cestě mohli lidem vykládat o potřebě mobilní hospicové péče. Hraniční kámen dosáhli něco před desátou hodinou v noci, za účasti starosty města Krásná, pana Pokorného. Až k samotnému okraji lesa je doprovázeli koloběžkáři. Mělo to smysl. Mělo smysl o hospici vyprávět. Mělo smysl vyjet. Děkujeme všem za neskutečnou podporu, snahu a péči. Za pochopení a v této sbírce za každého, kdo přispěl, byť malou částkou. 
15. 08. 2020

V hlavní zpravodajské relaci České televize. Co víc si přát?

Nečekanou třešničkou na dortu byl dnešní vstup v Událostech České televize. Pro ty, kterým je hospicová péče ještě pořád vzdálená, je to důkaz, že jde o dobrou věc. Navíc, výkon Báry a Honzy je opravdu neskutečný. Postujeme fotku z natáčení. 
15. 08. 2020

Slunce, svatba, hasiči

Od samotného konce charitativního projektu nás dělí pouze jeden den. Cítíme radost, ale i napětí a trochu únavy. Přesto všechno, slovy Báry, myšlenka dobré věci nás nabíjí všechny :) Jakoby z nebe dostáváme rozptýlení. Hasiči z Lubné nám ukázali svou starou stříkačku a taky jsme se ocitli uprostřed svatby. Jedeme pro hospic! 

15. 08. 2020

Robert Záruba: Pomáhat hospici dává smysl

Před několika léty se stal Robert Záruba patronem Mobilního hospice Strom života v jednom z pořadů České televize. Navštívil nás a od té chvíle se změnil jeho pohled na naši práci. Když se tehdy loučil, nezapomněl dodat, že rád pomůže kdykoli jindy. To netušil, že ho vezmeme za slovo a a jako sporťák se prodeje Prahou s Bárou a Honzou. Byl to úžasný zážitek.Děkujeme!
14. 08. 2020

Co je to mobilní hospic? Příběh za příběhem.

Je zcela přirozené během života neplánovat smrt ani těžkou nemoc. Věřte nám, že je to vždy překvapení, které se nehodí. A pak je na všechno fakt tak málo času. A proto je tady Mobilní hospic Strom života. Aby každý mohl až do poslední vteřiny zůstat doma, ve své posteli, se svými věcmi, obklopen svými nejbližšími. Aby ti, co zůstávají, nemuseli řešit věci, kterým nerozumí nebo nechtějí rozumět a stihli se rozloučit. Jednou z nejdůležitějších věcí je, aby se s tím vším dokázaly vyrovnat i děti. Jestli si myslíte, že umírají pouze staří lidé, asi se budete hodně divit. Dost často to jsou tatínkové a maminky malých dětí. Anebo právě ty děti.

13. 08. 2020

Hanácké ráno, dusno, spousty slunce, pád i příjezd za tmy. Třetí etapa za námi.

Včerejší etapa byla jednou z nejdelších a taky byla bohatá na zážitky. Vyjelo se z ranní Olomouce. Slunce bylo na vrcholu, tak dopřávalo letního žáru, co není úplně nejideálnější nastavení. Báře se povedlo zaškobrtnout a přepadnout přes řidítka. Naštěstí si na to už nepamatuje a nic se nestalo. Ještě kolem deváté večer byli oba jezdi za řidítky, protože jedna z nejdelších etap se dojela až pozdě v noci. Přesto skončila s úsměvem na tváři. Více na facebook.com/zivotastrom ... Děkujeme za podporu, která už teď našemu hospici pomáhá.
13. 08. 2020

Nejlepší zpráva týdne: Robert Záruba s námi pojede Prahou

Tak na těchto pár vět jsme čekali dlouhé týdny. Robert Záruba nestojí s našim hospicem poprvé. Letos se s Bárou a Honzou projede Prahou. Je to pro nás neskutečný zážitek! Pomáhat Mobilnímu hospici Strom života má smysl! Díky za to! Přidáte se?
11. 08. 2020

Všude dobře, doma nejlépe. Dnes se projíždlo se Novým Jičínem, kde hospic sídlí.

Dnes dopoledne koloběžkáře přivítali přímo před Mobilním hospicem Strom života. Z Ostravy se k nim navíc připojil Honza, jeden z pracovníků hospice. Potlesk, emoce...a další koloběžkáři! Peloton tak nakonec dvakrát objel náměstí. Samozřejmě, se svolením pana místostarostky, který Báře a Honzovi přišel popřát další šťastné kilometry. Etapa končila v Olomouci. Co nás bude čekat zítra? Brno a pak Velké Meziříčí.
10. 08. 2020

Od rána na kolech. Odstartováno!

Pět minut před devátou hodinou ranní jsme prásknutím balónku odstartovali naše šílené dobrodružství. Přímo na česko-polské hranici, nejvýchodnějším bodě naší země se zřejmě museli divit. To samé vzrušení se za pár minut odehrálo v nejvýhodnější obci -  Bukovec. Díky všem za podporu. Díky všem kolům a koloběžkám, které si s námi přijeli ujet pár kilometrů. Večer ukončíme první etapu v ostravském Futuru. Těšíme se, co přinese zítřejší den.
07. 08. 2020

Balíme, trénujeme, měníme plány. Za pár dní vyrážíme

Znáte cestovní horečku? Možná něco podobného prožíváme i my teď. Za čtyři dny se vše rozjede a my jen doufáme, že jsme na nic podstatného nezapomněli. Včera jsme byli vyzvednout pití od společnosti Kofola a taky pro náhradní koloběžky a nějaké to vybavení do koloběžkárny Kostka. U Kostky jsme byli svědky toho zázračného momentu, kdy člověku dojde ta nekomerční hloubka celého projektu a najednou mluví srdce. Jak víte, z domovů budou jízdy zúčastněni i někteří naši pacienti. Budou sledovat průběh jízdy na počítači. Život se však neptá a pan M., který se na to velmi těšil, tento týden navždy odešel. I to je koloritem Mobilního hospice. Držte nám palce a sledujte nás na facebook.com/tochcekolobezku .

Příspěvky 69

Další