Domovy seniorů volají SOS

Praha / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

sbírka byla ukončena 05.06.2020

vybráno 2 038 617 Kč

z cílové částky 1 490 841 Kč

136.74 %

Koronavirus zabíjí především ty nejzranitelnější z nás všech – seniory. Celá země dnes nosí roušky, abychom se vzájemně chránili. To je skvělé, ale nestačí to. Epicentrem nákazy se mohou stát domovy pro seniory. Bez přehánění je to časovaná bomba. Akutně jim chybí ochranné pomůcky a dezinfekce, které šíření koronaviru účinně brání. V prvních zařízeních se už nemoc bohužel rozšířila. Následky jsou tragické. Pojďme babičky a dědečky před koronavirem společně ochránit.

Spustili jsme sbírku pro domovy, které pečují o seniory, kde bylo potřeba co nejrychleji pomoci. Hned co se objevily zprávy o tom, že se v domovech seniorů nákaza šíří, kontaktovala Simona Bagarová (Management pro neziskovky) hlavního epidemiologa IKEM, Petra Smejkala s dotazem, co je nyní potřeba udělat. Odpověď byla jednoznačná:

Musí se zde zabránit šíření nákazy. V domovech seniorů jsou rizika mnohonásobně vyšší než v nemocnicích.“

Domovy nutně potřebovaly a stále potřebují ochranné oděvy, dezinfekce, roušky, štíty, zástěny mezi jednotlivé postele, jednorázové rukavice, případně rychlotesty. Všechny tyto prostředky postupně sháníme. Za vybrané peníze je nakoupíme a okamžitě rozvezeme. Jsme v kontaktu s domovy, kde je situace nejkritičtější.

V případě této sbírky rozhoduje rychlost. Jde skutečně o minuty. Jakýmkoliv příspěvkem reálně pomůžete chránit životy lidí, kteří se už bez pomoci neobejdou.

Management pro neziskovky

„Už týden jsme zapojení do projektu Roušky seniorům v rámci, kterého se skupinou dobrovolníků zajišťujeme výrobu a distribuci roušek. Za deset dní jsme stačili vyrobit a rozvézt 8000 roušek, a to díky díky Věznici Vinařice a Národnímu divadlu, kteří pro nás šijí. S distribucí nám pomáhá firma Gebruder Weiss.

Bohužel situace se zhoršuje a v domovech seniorů se objevili první nakažení, musíme reagovat rychle a zajistit kromě roušek i dezinfekční prostředky, které zabrání šíření nákazy.

Jsme rádi, že můžeme spolu s NF Pomoci spustit sbírku, která ukazuje, jak důležité je umět spojit management a srdce. To je to hlavní co umíme a to, čím se snažíme pomáhat.” Simona Bagarová, Management pro neziskovky

. . .

Zemřely dvě ženy z domova důchodců

Zařízení pro seniory a následná péče potřebují faktickou a efektivní pomoc

27. 03. 2020

07. 05. 2020

Slunce pro domovy seniorů.☀️ Solární asociace darovala 500 tisíc korun

Když jsme se dozvěděli, že členové Solární asociace mezi sebou vybrali půl milionu korun na sbírku #SOSenioři, vyrazilo nám to dech. Domovy seniorů totiž stále potřebují ochranný materiál, aby mohly své klienty co nejlépe chránit. 

A díky Asociaci budeme schopní i nadále nakupovat materiál od českých výrobců a distribuovat jej do zařízení. Moc si této podpory vážíme.💛

Včera jsme od předsedy dozorčí rady Jana Fouska a event manažerky Petry Pískové převzali symbolický šek. A nechyběl prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký.

DĚKUJEME.

27. 04. 2020

Děkujeme ♥

Probudili jsme se do pondělního rána s dobrými zprávami! Na sbírce je 1 milion korun. Jste neuvěřitelní. Děkujeme! A částka se brzy ještě navýší...

Sbírku podpořila Exekutorská komora ČR částkou 500 tisíc korun!‼️Nesmírně si daru vážíme.🙂👍

Minulý týden předal prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil naší ředitelce Darině Danielové symbolický šek. A trojici doplnil také Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

„Chceme, aby peníze z mimořádně úspěšné iniciativy Komory pomohly co nejefektivněji. Proto jsme zvolili Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, která má perfektně zmapovaný terén a nejlépe ví, jaké prostředky je třeba pro seniorské domovy zakoupit, a kde je situace nejnaléhavější."

11. 04. 2020

#SOSenioři neutichá

Společně jsme vytvořili pevný řetěz pomoci, na jehož začátku jste vy – milí dárci. 

Díky spolupráci s Asociace poskytovatelů sociálních služeb se nám daří dodávat ochranné pomůcky do celé země. Na fotce se můžete podívat do skladu v Táboře, odkud balíky - nejen od nás, rozváží Asociace spolu s dobrovolníky do zařízení pečující o seniory.

Má to smysl. DĚKUJEME každému z Vás. 💛

06. 04. 2020

Hledáme zlaté české ručičky…

Vyprázdnili jsme sklad a čekají nás další nákupy ochranného materiálu. Chceme podpořit české firmy, které jej vyrábí. A tak pro vás máme výzvu!

Víte o české firmě, u které bychom mohli objednat respirátory, rukavice, ochranné štíty a obleky či dezinfekci? Máte tip, na koho se obrátit? Dejte nám vědět skrze email info@nfpomoci.cz

Děkujeme!

01. 04. 2020

První balíky s pomocí jsou na místě!

Dnes jsme zavezli ochranné štíty, obleky, respirátory a další ochranné pomůcky spolu s dezinfekcí do první dvou zařízení, jejichž pracovníci je využijí při péči o své klienty. 

Vyřizujeme upřímné poděkování z Hewer z. s. a z Domova seniorů Kobylisy. To je ale jen začátek. Zítra i díky Zásilkovně odešleme pomoc do dalších 45 domovů seniorů. 

Největší poděkování patří vám, kteří jste přispěli do naší sbírky Domovy seniorů volají SOS. Darovali jste už téměř 700 tisíc korun, a to zdaleka nekončíme. Jste skvělí! 💛

30. 03. 2020

Společně stoupáme…

Sbírka na pomoc seniorům vyletěla za necelé tři dny nad částku půl milionu korun. Takovou odezvu a rychlost jsme vážně nečekali. Jsme překvapení a dojatí.

Ve středu vezeme do prvních domovů dezinfekci a ochranné pomůcky, které už míří do našeho skladu. To je ale jen začátek...

Vidíme, že chuť pomáhat je mezi vámi obrovská. Sbírka proto běží dál, dali jsme si nový cíl pokořit jeden milion korun. Díky vaší podpoře nakoupíme více materiálu a rozšíříme pomoc na další domovy z celého Česka, kde je situace nejkritičtější.

29. 03. 2020

Hlásíme první balíky pro domovy seniorů!

Jste úžasní! Máme přes 321 tisíc korun! Paralelně jednáme s dodavateli a za tři dny jsme sehnali: 1000 ochranných štítů, 1200 litrů dezinfekce, 300 respirátorů, 2000 ochranných rukavic, prvních 40 ochranných obleků a o dalších jednáme. Ve středu chceme rozvážet první balíky do prvních domovů. Od rána do noci voláme, kam nás napadne. Sháníme stále nové a nové kontakty. Budeme rádi za každou pomoc. Finanční i další kontakty na výrobce a dodavatele. Děkujeme!

27. 03. 2020

Táhneme za jeden provaz. DÍKY!

DĚKUJEME! Právě jsme překročili hranici 121 tisíc korun. Vážíme si každého daru a podpory. A protože vidíme, že vnímáte tuto pomoc stejně akutně a důležitě jako my, rozhodli jsme se navýšit cílovou částku, abychom mohli pomoci dalším domovům.

Partner sbírky 1

Finančními partnery sbírky se staly Exekutorská komora ČR a Solární asociace. Sbírka vznikla v partnerství s organizacemi Management pro neziskovky a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Příspěvky 1122

Další