Delfinoterapie pro Aničku

Doksy / Sbírku organizuje Zita Zachová

sbírka byla ukončena 04.07.2020

vybráno 12 872 Kč

z cílové částky 95 000 Kč

13.55 %

Anička letos nastoupila do 1. třídy. Místo čtení a psaní se tady učí cviky, které ji pomáhají správně držet a otáčet hlavičku. Do speciální školy v Mladé Boleslavi vozí dívenku každý den maminka Zita. A právě ona by chtěla pro Aničku připravit překvapení k vysvědčení – delfinoterapii.

Tahle odměna může pozitivně ovlivnit Aniččin zdravotní stav. Zita je ale samoživitelka, která vychovává další dvě dcery, a nemůže si finančně dovolit žádné výlety, natož pobyt u moře.

Maminka nemůže chodit do práce, svůj veškerý čas věnuje péči o Aničku, která ji s ohledem na časté marodění, lázně a návštěvy u lékařů stále potřebuje. Rodina je tak odkázaná pouze na podporu státu, žijí prakticky z měsíce na měsíc.

Tatínek holčiček pil a netrávil s nimi žádný čas. Výživné sice bylo soudně stanoveno, avšak vzhledem k tomu, že byl nezaměstnaný, neplatil ani korunu. Před časem zemřel. 

Věřím, že delfinoterapie bude mít velký přínos pro zdravotní stav Aničky, a zároveň zažijeme poprvé společnou dovolenou.

Lidé s dobrým srdcem, pomozte mi prosím zajistit Aničce delfinoterapii, která probíhá v egyptské Hurghadě, kam bychom jely společně i se sestřičkami. Cena 10denní terapie je 1500 euro. Zároveň prosíme dárce o přispění na ubytování a cestu.

Příběh Aničky

Anička má ještě dvě sestřičky – dvojče Lucku a čtrnáctiletou Terezku. Maminka původně čekala trojčata, ale bohužel měla předčasný porod ve 31. týdnu, který první holčička nepřežila. Lucka předčasný porod zvládla bez následků. Je zdravá a chodí do 2. třídy. Anička se narodila druhá. Bohužel týden po narození nalezli lékaři cysty na mozku. Má diagnostikovaný syndrom DMO a Westův syndrom, v současné době kompenzovaný kombinací léků.

Děkujeme Vám!

05. 03. 2020

14. 03. 2020

12.3.holkám taťka umřel.

Příspěvky 15