Chci znovu chodit! Přeje si bývalý záchranář

Úsobrno / Sbírku organizuje Zdeněk Mikula

sbírka byla ukončena 19.08.2020

vybráno 664 471 Kč

z cílové částky 145 000 Kč

458.26 %

Zdeněk Mikula zasvětil svůj život pomoci druhým. Jako záchranář vyjížděl k nespočtu případů. V září 2017 selhalo bohužel zdraví jemu samotnému. Při cestě ze služby postihla Zdeňka cévní mozková příhoda, která ho upoutala na vozík. Budou to tři roky, co se celé jeho rodině změnil život. Přesto neztrácí naději, že se táta bojovník postaví zpátky na nohy, a jsou mu velkou oporou.

„Po příhodě jsem ochrnul a nemluvím. Toto píšu pomocí očí na speciálním počítači, na který se mi složili kolegové ze záchranky,“ vysvětluje Zdeněk. Právě kolegové ze Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje se stali patrony sbírky.

„Zdeněk je velký bojovník, od samého začátku na sobě tvrdě pracuje a snaží se o návrat do běžného života. Po celou dobu mu stojíme po boku, s podporou široké veřejnosti pomáháme zajišťovat finanční prostředky na jeho rehabilitace a kompenzační pomůcky. Navštěvujeme jej, jsme v kontaktu, aby věděl, že na něj myslíme. Jsme vděční, že se připojí další dárci, určitě se podaří získat peníze na aktuální sérii terapií a Zdeněk se bude moct i nadále zlepšovat,“ vyjadřuje podporu záchranářů Michaela Bothová, mluvčí ZZS JMK.

Zdeněk strávil rok v nemocnicích, kde byl upoután na lůžko. Po návratu domů usilovně rehabilituje. „V současné době jezdím do lázní Klimkovice, kde je mým cílem postavit se na vlastní nohy a začít zase mluvit,“ líčí své největší přání Zdeněk. Tento pobyt není hrazen pojišťovnou. I s doprovodem, který nutně potřebuje, stojí měsíční rehabilitace 145 tisíc korun. „Usilovně cvičím, rehabilituji a nic nevzdám. Děkuji všem za přispění na mou léčbu,“ dodává.

20. 05. 2020

Partneři sbírky 2

Tuto sbírku podporuje CompuGroup Medical Česká republika a násobí příspěvky zlatým řezem.
Více o zlatém řezu

Patronem sbírky je Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje.

Příspěvky 1034

Další