Celý život pomáhá. Teď pomůžeme Lence my

Praha 3 / Sbírku organizuje Pavla Jenková

sbírka byla ukončena 22.04.2020

vybráno 97 480 Kč

z cílové částky 60 000 Kč

162.47 %

„Mám roztroušenou sklerózu.“ Když mi kamarádka Lenka oznamovala, že je vážně nemocná, byla to pro mě velká rána. Vždycky mě inspirovala svým zápalem pomáhat a měnit věci k lepšímu. Pojďme jí ukázat, že jsou mezi námi lidé, kteří chtějí pomoci zase jí. Přidáte se?

V poslední době se nemoc výrazně projevuje – Lenka se špatně pohybuje, zhoršila se jí jemná motorika a zrak, trpí obrovskou únavou a výpadky řeči, má problémy s orientací a pamětí. Kvůli silným bolestem užívá opiáty. Lenka má dlouhodobý vztah a má se tak o koho opřít, jenže s nemocí narůstají náklady na léčbu i každodenní potřeby.

Invalidní důchod, který Lenka od státu pobírá, je bohužel nepokryje. V nejbližší době potřebuje zajistit bezbariérové bydlení, rehabilitační pomůcky ale hlavně pravidelné fyzioterapie a léky. S pomocí sociální pracovnice teď bude žádat o příspěvek na péči, mobilitu a ZTP a bude hledat možnost zajištění pečovatelské služby.

Lence by ale pomohlo, kdyby měla peníze na nákup věcí, které akutně potřebuje a nemusela čekat na pomoc od státu, která nemusí dorazit nebo dorazí až za pár měsíců. Navíc se musí kvůli neúnosnému zvýšení nájmu hledat nové bydlení. Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat, tak si představte stěhování v nemocném těle Lenky.

Síla a naděje pro stejně nemocné

S Lenkou jsem se poznala na vzdělávacím kurzu pro mladé aktivisty. Pomáhala jako dobrovolnice v nemocnicích, bojovala za lidská práva a pracovala jako psycho-sociální pracovnice v sociálním podniku nebo jako lektorka environmentálně laděných kroužků pro děti.

V současné době, když to stav dovolí, učí Lenka čchi kung stejně nemocné. Dodává pacientům a pacientkám sílu a naději, učí je i relaxační techniky. Když nemá fyzické síly, dodává naději alespoň přes mail a sociální sítě. Založila si vlastní blog, kam píše o své nemoci a životě s ní.

Díky všem, Pavla

21. 02. 2020

24. 04. 2020

Všechno nejlepší, Lenko!

Lenka dneska slaví svoje narozeniny a já jsem moc ráda, že jsme ji společně mohli dát tenhle krásný dárek - 206 dárců a dárkyň se spojilo a přispělo celkem 97 480 Kč. Tedy o necelých 30 000 Kč více než jsme vůbec snili!

Děkuju Vám za sebe a děkuju Vám za Lenku. 

Jsem ráda, že jsme jí společně ukázali, že je tu spousta lidí, kteří za ní stojí! 

A pokud máte vedle sebe někoho, kdo Vaši pomoc potřebuje, tak neváhejte a využijte sbírkovou platformu Znesnáze21! Tímto děkuju všem, kteří se starají o její chod a pomáhají! Bez Vás bychom to nezvládli! 
21. 04. 2020

Poslední den sbírky

Milí podporovatelé a milé podporovatelky,

moc děkuji za všechny dary a slova podpory, které Lence posíláte. Zbývá nám poslední den sbírky, a proto Vás chci poprosit o poslední "nakopnutí" :) Přepošlete sbírku svým známým, sdílejte ji na sociálních sítích, mluvte o ní, ať se dostane k co nejvíce lidem. 

Díky! 

Pavla

17. 03. 2020

Sbírka běží i v době koronaviru

Milí přátelé,

pro nikoho z nás to teď není lehká doba, tak doufám, že jste všichni zdraví a držíte se. Já pracuji z domu a snažím se v přestávkách šít roušky. Pár jsem rozdala blízkým kamarádům a kamarádkám v Praze, zítra budu posílat várku do ordinace moji starší sestry, která je dětská lékařka, a která je nutně potřebuje, a balíček pošlu i Lence, která je ohroženou skupinou. I obyčejná chřipka je v jejím stavu nebezpečná, natož COVID-19. 

Kdybyste byli v Brně a měli roušku navíc, tak se ozvěte - můj balíček Lence přijde až tak za týden, protože pošta je také omezena. Tady je můj e-mail: jenkova@windowslive.com. 

Sbírka stále běží a za chvíli překročíme hranici 80 tisíc korun - mockrát děkujeme. Jste úžasní.  

Opatrujte se!

Pavla

26. 02. 2020

Půl hodiny rehabilitace pro Lenku

350 Kč platí Lenka za půlhodinovou fyzioterapii, která ji rozcvičuje zatuhlé svaly a pomáhá ji od bolesti.

Pojištovna proplácí pouze omezené množství, které Lence v současném stavu nestačí.

Za 350 Kč si koupíte třeba 5 kafíček, lístek do divadla, manikúru...pro Lenku jsou to však peníze, které ji pomáhají od bolesti.

Děkujeme za každou korunu, kterou Lence pošlete ❤

25. 02. 2020

100% není konec

136 lidí se spojilo, aby Lence pomohlo v její nelehké situaci ❤ 

Moc děkujeme za všechny dary a za sdílení. Sbírka však bude pokračovat dalších 56 dní a Vaši přízeň tak budeme stále potřebovat. 

Prosím, pomozte nám vybrat Lence na co nejvíce dní bez bolesti! 

Zdravím,

Pavla


24. 02. 2020

Velký dík Vám všem!

Když jsem zakládala tuto sbírku pro Lenku, nebyla jsem si jistá, jestli cílové částky dosáhneme, natož abych snila o tom, že ji budeme šlapat na paty za pouhé tři dny od spuštění! Neuvěřitelné!

Moc Vám za Lenku i za sebe děkuji – za každou korunu, ale i za slůvka podpory a rady, které nám posíláte.

Cílová částka pokryje Lenčiny nejakutnější výdaje, ale každá koruna navíc, kterou přispějete, ji pomůže prožít i další důstojné dny.

Proto Vás prosím, abyste s námi vytrvali a dál tuto sbírku šířili.

Děkuji,

Pavla

Příspěvky 206

Další