Bellis - Průvodce pacientky rakovinou prsu

Praha 3 / Sbírku organizuje Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

Zbývá 17 dnů

vybráno 202 961 Kč

z cílové částky 150 000 Kč

135.31 %

Darovat

Chceme napsat průvodce, příručku pro ženy, které onemocněly rakovinou prsu. Průvodce pro ně bude „nejlepší kamarádka“, na kterou se budou moct kdykoliv obrátit. Pacientky si často připadají na nemoc samy. Ukažme jim společně, že samy nejsou.

První ucelená publikace plná rad od bývalých i současných pacientek s rakovinou prsu ve spolupráci s předními českými odborníkyje určená všem lidem, kteří chtějí znát více informací o tomto vážném onemocnění.

Bellis – Průvodce pacientek rakovinou prsu nabídne rady, jak se s nemocí vyrovnat, jak o ní mluvit se svým okolím nebo jak se vypořádat s duševními či finančními nástrahami choroby.

Ženy z projektu Bellis na stránkách knihy sdílí tipy, jak zvládnout chemoterapie či návrat do zaměstnání.S vtipem sobě vlastním se dělí také o reakce svých blízkých na oznámení diagnózy. Pohled pacientek komentuje v knize přední česká onkopsycholožka Laura Janáčková. Na průvodci se ve spolupráci s Českou onkologickou společností podílí také další lékařské kapacity, mj. plastický chirurg Ondřej Měšťák anebo zakladatelka sítí mammocenter primářka Miroslava Skovajsová.

Publikace je určená nejen nově diagnostikovaným pacientkám, ale i těm, které se potýkají s doživotními následky léčby, jejich rodinám a partnerům. Stejně tak těm, které tato problematika zajímá, neboť velkou část průvodce tvoří odborné informace o nemoci a její léčbě. Kniha se dotýká i málo známého faktu – že onemocnět rakovinou prsu mohou rovněž muži.

Našim cílem je dostat Průvodce k co největšímu množství lidí, k pacientům pak zdarma. Jejich počet totiž narůstá, přesto je tato nemoc stále společenským tabu, o němž koluje mnoho mýtů. Pojďte je bořit s námi.

Děkujeme. Bellisky ♥

Projekt Bellis

Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu je projektem Aliance žen s rakovinou prsu. Průvodce je vrcholem osvětových aktivit Bellisek, které za 9 let své existence naučily tisíce žen i mužů, jak se správně samovyšetřit a uspořádaly pro pacientky řadu přednášek s odborníky. Daří se jim propojovat ženy napříč republikou. Společně tak mohou sdílet své příběhy a vzájemně se podporovat.

21. 02. 2020

05. 03. 2020

2500 Průvodců rakovinou prsu pro pacientky zdarma díky vám!

Když jsme zakládaly sbírku pro Bellis – průvodce rakovinou prsu, říkaly jsme si, jestli jsou 2 měsíce dost na to, abychom částku 150 000 Kč vybraly. Jsme tu, po 12 dnech od spuštění sbírky a hranici částky jsme překročily. Nesmírně si vážíme příspěvků všech dárců, díky nimž můžeme dát výtisky zdarma 2 500 novým pacientkám. S Průvodcem na tuto nemoc samy nebudou. A co dál? Do konce sbírky zbývá ještě 7 týdnů. Pokud nám v této době dárci zašlou ještě další příspěvky, použijeme je na další publikace zdarma. Ročně v České republice přibude přes 7 000 nových pacientek. Čím dál tím více jsou to ženy v produktivním věku, na něž je náš Průvodce zaměřen. Kdyby nám přeci jen nějaké finance zbyly, použijeme je na pravidelné terapeutické pobyty pro všechny Bellisky – mladé pacientky. Aby si i během léčby a po ní odpočinuly a našly čas jen a jen na sebe.

Partner sbírky 1

Tuto sbírku podporuje Nadační fond pomoci a násobí příspěvky zlatým řezem.
Více o zlatém řezu

Příspěvky 231

Další