Automobil pro Adámka

Praha / Sbírku organizuje Michala Sedláková

sbírka byla ukončena 11.08.2020

vybráno 31 500 Kč

z cílové částky 300 000 Kč

10.5 %

Osmiletý Adámek je autista s epilepsií a mentální retardací. Navštěvuje speciální školu, která je pro jeho vývoj moc důležitá. Rodina má bohužel velké problémy s dojížděním. Veřejná hromadná doprava způsobuje chlapci epileptické záchvaty, které ho ohrožují na životě. Na auto sami našetřit nezvládají.

Rodina si již zažádala stát o speciální pomůcku. Úřad žádost bohužel zamítl, a to i přes zdravotní dokumentaci, která potřebnost potvrzuje. Adam školu ze zákona navštěvovat musí. Zároveň ho však školy v místě bydliště s ohledem na postižení přijmout nemohly, a tak musí dojíždět do 16 km vzdálené školy. Přesuny jsou pro chlapce dost zátěžové. Momentálně rodina situaci řeší pomocí staršího auta, které jim bylo zapůjčeno.

Adámek je velmi citlivý na kolektiv lidí, ve kterém má záchvaty vzteku a vzdoru. Přeprava hromadnou dopravou je téměř nereálná… a když už k ní dojde, je náročná jak pro celou rodinu, tak pro spolucestující.

Auto, na které si zvykne, by Adámkovi ulehčilo život. Z vlastních financí (příspěvek na péči) si automobil dovolit nemohou.

Děkujeme za podporu.

12. 05. 2020

Příspěvky 56

Další