Asistent pro Jiříka

České Budějovice / Sbírku organizuje Zdeňka Reifová

Zbývá 2 dny

vybráno 57 180 Kč

z cílové částky 100 000 Kč

57.18 %

Darovat

Jiřík je 21letý mladý muž. Má dětskou mozkovou obrnu – psychomotorickou retardaci. V praxi to znamená, že není schopný samostatně žádného úkonu a je plně odkázaný na pomoc druhých. O Jiříka se stará jeho maminka Zdeňka, otec od rodiny odešel.

Péče o Jiříka je velmi náročná jak psychicky a fyzicky tak i finančně. Teď když mužní před očima a má stále více síly, mamince síly naopak ubývají. Jiřík vyžaduje neustálou pozornost, sám se ničím nezabaví a každá činnost ho zaujme jen na chvíli.

Jediná pomoc při péči o syna je Centrum Bazalka, kde vždy v pondělí a v úterý spinká a já mám tedy prostor na různé vyřizování – ať už jsou to lékaři, úřady nebo obyčejný nákup. Po zbytek týdne je v centru pouze dopoledne 8-12.30h.,“ líčí situaci maminka.

Do loňského roku byl ještě žákem povinné školní docházky, tudíž platba za hodinu činila 27,-kč, měsíčně tedy vyšla na cca 8000,-Kč. Letos však platím plnou cenu 60,-Kč a za měsíc se platba navýšila na 15 000,-Kč, a to je značný rozdíl. Částka je navíc bez stravy, tu si Jiřík nosí z domova, protože má bezlepkovou dietu.

„Centrum Bazalka také umožňuje víkendové pobyty, což znamená, že můžu mít 2-3x do roka víkend jenom pro sebe, odpočinout si a dělat činnosti, které mám ráda, ale s Jiříkem na vozíku nejdou realizovat. Na zaplacení však náš rozpočet nedosahuje,“ popisuje Zdeňka důvody, proč se rozhodla požádat o podporu veřejnost.

Všem laskavým dárcům, kteří nám přispějí na tolik potřebné asistenční služby, patří mé srdečné díky,“ dodává.

31. 07. 2020

Příspěvky 94

Další