Asistence pro Natálku a její maminku kvadruplegičku

Horní Heřmanice / Sbírku organizuje Kristýna Jalakša

sbírka byla ukončena 10.06.2020

vybráno 85 600 Kč

z cílové částky 60 000 Kč

142.67 %

Narození miminka je vždy velký zázrak. A když se narodí zdravé miminko, je to zázrak ještě větší. Takové štěstí měli rodiče Hanka s Petrem. Bylo to neplánované, ale stalo se. Přestože jsou velmi šťastní, má to jeden háček.

Hanka je od narození hendikepovaná. Je kvadruplegička (forma mozkové obrny), uvězněná ve svém těle a odkázána na pomoc druhých. Svůj život však i přes tyto nesnáze žije velmi aktivně. Díky organizaci Domov pro mne a jeho projektu Nezávislé bydlení se osamostatnila a řídila vlastní domácnost. Kromě toho také zvládla namalovat pusou nesčetné množství obrazů a po několika letech v Nezávislém bydlení zvedla kotvu a přestěhovala se k příteli.

A právě zde přišel ten zlomový okamžik. Hanka otěhotněla. S pocity štěstí však přišly i pocity strachu. Pro Hanku ale možnost jít na potrat nebyla přijatelná. Ke konci těhotenství už bylo pro její tělo velmi náročné zvládat takovou zátěž, avšak Hanka chtěla, aby se miminko v břiše mohlo vyvíjet co nejdéle a vydržela až do 35tt. Natálka se narodila plánovaným císařským řezem. Dva týdny strávila v inkubátoru, a poté byla propuštěna do domácí péče jako zdravé miminko.

Natálka JE zdravé miminko (už spíše batole) dodnes. Je veselá a čilá.

Důvod, proč jsme se rozhodli založit tuto sbírku je ten, že Natálka i Hanka potřebují neustálou péči. Zvládnout tuto službu v jednom je opravdu velmi obtížné, takže si Hanka zajistila pomoc osobní asistence. Tyto služby jsou však finančně náročné a abychom mohli zaplatit dostatek hodin asistence chtěli bychom vás poprosit o pomoc.

Abychom pokryli osobní asistenci na jeden den v týdnu do Natálčiných tří let potřebovali bychom vybrat cílovou částku 60 000 Kč.

Moc děkujeme!

Natálka, Hanka, Petr a organizátorka sbírky Kristýna

11. 03. 2020

23. 06. 2020

Poděkování

Chtěli bychom vám všem, kteří jste přispěli na asistenci pro Hanku a Natálku, moc poděkovat. Vaše peníze budou dobře využity.

 Natálka si s rodiči užívá letních dnů. Běhá a řádí. Je to zdravá krásná malá slečna, která rozhodně nebude sedět někde v koutě a bude o ní hodně slyšet a bude jí hodně vidět :-)

Díky, díky, díky!


27. 04. 2020

200% = 2 dny asistence týdně

Milí dárci

díky vám naše sbírka dosáhla 100%. Jsme za to moc rádi.

DĚKUJEME!

Pokud však ještě chcete přispět, neváhejte, protože 200% = 2 dny asistence týdně pro Hanču a Natálku :-)

Mějte krásný den!

09. 04. 2020

Krásné velikonoce všem!

Milí dárci,

z celého srdce vám děkujeme za vaši pomoc!

Přejeme vám krásně prožité Velikonoce a ať se po nich cítíte jako znovuzrození :-)

Hanča, Petr, Natálka a Kristýna

21. 03. 2020

Pozdrav s rouškou a dík!

Drazí dárci,

Hanča zdraví ze zamořeného Brna a chtěla by vám moc poděkovat za vaše štědré finanční dary. Je jasné, že momentálně mnoho z vás řeší úplně jiné nesnáze, ale budeme vděční za každou další korunu, kterou pošlete!

Děkujeme!

Příspěvky 99

Další