Aktivní vozík pro Toma

JIRKOV / Sbírku organizuje Světlana Orlová

sbírka byla ukončena 10.09.2020

vybráno 40 300 Kč

z cílové částky 40 000 Kč

100.75 %

Jmenuju se Tomáš Orel, je mi 16 let a jsem kvadruparetik na vozíčku. Narodil jsem se jako zdravé dítě, třetí den po porodu jsem ale dostal novorozenecké křeče… chyběl mi cukr v krvi. Ještě ten den jsem putoval na JIP, kde jsem strávil skoro měsíc. Zjistili mi tam epilepsii, dětskou mozkovou obrnu a úbytek mozkové tkáně.

Moji rodiče ale nic nevzdali. Maminka se mnou cvičí každý den Vojtu metodu. Když jsem byl miminko tak dokonce 5x denně. V jednom roce jsem byl na první operaci bránice. Následovaly dvě operace končetin. Při první došlo k prodlužování šlach a při druhé mi lékaři vsadili štěpy z pánve do chodidel. Bohužel se to moc nepovedlo, chodidla mám stále zkroucená. Velkou část času trávím také na očním, podstoupil jsem už 5 operací očí. V říjnu mě čeká další složitá operace páteře. Držte mi palce!

Můj velký sen je postavit se na nohy a začít chodit aspoň s oporou. Zatím však ještě spoléhám na svůj vozík, který už mi dosluhuje a potřeboval bych nový, dospělácký! Takový ale stojí dost peněz a tolik naši nemají. I když mi 30 tisíc korun přispěje Konto Bariéry, na vozík to nestačí. Proto bych rád poprosil Vás!

Po prázdninách se vrhnu na studium

Mám dvě starší ségry a bezva rodiče. Všichni mi hodně pomáhají a mám je moc rád. Právě jsem vyšel devátou třídu a po letních prázdninách nastupuji do Prahy na Střední školu sociálně právní při Jedličkově ústavu. Miluji hokej a fotbal a strašně rád chodím fandit. Sám hrát nemůžu, a tak si s tátou doma zahrajeme aspoň stolní hokej.

Váš Tom

30. 06. 2020

10. 09. 2020

Poděkování

Touto cestou bych chtěla všem mockrát poděkovat - za pomoc při financování Aktivního vozíku pro Tomáška - jste všichni velice laskavý - a velice si vaší pomoci vážíme celá rodina -děkujeme ❤️

Příspěvky 48

Další