Aby bylo líp!

Lány / Sbírku organizuje Lucie Smolíková

Zbývá 17 dnů

vybráno 96 700 Kč

z cílové částky 95 000 Kč

101.79 %

Darovat

Petra Černá je mladá usměvavá maminka, která žije sama se svými dvěma syny. Už několikrát se dokázala statečně poprat s nepřízní osudu a z její tváře přitom nikdy nezmizel úsměv, který k ní patří.

Teď bohužel zasáhla do jejího života další těžká rána. Lékaři odhalili závažné dlouhodobé onemocnění – mozečkovou cerebelární ataxii s pozdním nástupem. Nemoc doprovází silný třes, ovlivňuje motoriku celého těla a má vliv na řeč. Péťa je odkázaná na různé zdravotní pomůcky včetně chodítka, bez kterého by se nemohla samostatně pohybovat. Momentálně je v rehabilitačním centru v Kladrubech, kde pilně denně cvičí, rehabilituje a chodí na logopedii.

Tahle statečná bojovnice ví, že musí fungovat především jako maminka pro své dva syny, se kterými jí pomáhá rodina. S čím jí rodina bohužel nedokáže více pomoci, jsou finance, které potřebuje na další léčbu. Cílová částka 95 tisíc korun pomůže uhradit náklady spojené s léčbou a umožní Petře zafinancovat letní tábor pro syny.

Petra je skromná mladá žena, která si nikdy nestěžuje, byť nemá mnoho. Teď potřebuje pomoc nás ostatních, aby vše zvládla. Věřím, že se nám to společně podaří a pomůžeme Petře, aby jí bylo lépe!

Z celého srdce všem neskonale děkuji za Petru a její syny Honzíčka a Pepíčka, protože oni svou maminku potřebují nejvíc.

Děkuji, 

kamarádka Lucka

22. 01. 2020

13. 02. 2020

Petra už je zpátky doma z Kladrub u svých chlapců.

V Kladrubech strávila tři měsíce každodenního cvičení a trénovaní a dokonce má i svůj rekord v plavání kde uplavala 500m za krásných 30 minut!  

Teď Péťu čeká ještě další vyšetření v Motole,takže držíme všechny palce co máme!

Návrat Petry do reality běžného života  v bytě plném barier není vůbec snadný.Třes v těle a rukou a špatná chůze se zhoršují a věci ,které jsou pro nás tak automatické a běžné jsou najednou tak těžké a stojí mnoho úsilí.

Petra je ale neskutečně silná a statečná bojovnice!

Všem moc děkuje za to jak na ní myslíte,jak jí podporujete a za tolik příspěvků  posíláte.

obrovské díky všem !

moc si toho vážíme

Příspěvky 212

Další