Vítáme vás na palubě znesnáze21! Rádi bychom vás podpořili, a proto posíláme pár tipů, které vám pomůžou na vaší cestě. Věříme, že přispějí k zdárnému dosažení cílové částky.

ZLATÝ TIP / Pomocná ruka okolí

Vezměte si tužku a papír a napište si seznam všech osob, o kterých se domníváte, že je váš příběh bude zajímat. Každého pak oslovte ideálně osobně nebo telefonicky a požádejte ho, aby sbírku v rámci možností finančně podpořil a sdílel s osobním vzkazem. Je to první krok, který zažehne plamen a odrazí vás od země.

TIP č. 1 / Sbírka musí žít

Pro úspěch je klíčové, abyste měli po celou dobu „letu“ sbírky naplánované akce, které váš příběh zviditelní. Důležitý je nejen start, ale také průběh letu a přistání. Aktivita vám pomůže zasáhnout větší počet lidí, kteří vaši sbírku podpoří.

TIP č. 2 / Mějte plán

Hned od začátku pracujte s detailním rozpisem co, kdy a jak uděláte. Rozplánujte si jednotlivé kroky práce na sbírce. Je dobré vědět, co přesně se v rámci sbírky odehraje za měsíc nebo za dva.

TIP č. 3 / Obklopte se šikovnými lidmi, kteří vám usnadní cestu

Nebojte se na palubu přizvat své známé. Ve dvou se to lépe táhne. A ve třech, čtyřech jakbysmet! Každý může sbírku zaštítit z jiné strany – tvorbou obsahu pro sociální sítě, komunikací s médii, organizací události.
Stejně postupujte i v organizaci. Do práce zapojte celý tým napříč pozicemi. Každý totiž umí něco, nebo zná někoho, kdo může sbírce pomoci. Dohromady máte navíc velký okruh známých a vytvoříte snáze silnější a větší komunitu podporovatelů.

TIP č. 4 / Sdílejte příběh se svým okolím

Sdílení je jeden z nejdůležitějších nástrojů. Začněte blízkým okolím. Dejte jim vědět, že sbírku spouštíte a poproste je, aby informaci šířili dál. Zvyšujete tak šanci na to oslovit další okruh lidí, kteří vám přispějí.

TIP č. 5 / Používejte sociální sítě

Chcete, aby sbírka nabrala rychlost? Pak svůj příběh sdílejte na sociálních sítích, jako jsou Facebook a Instagram. O sbírce informujte pravidelně – zveřejněte start sbírky, její průběh, úspěchy a milníky. S pravidelností vám pomůže harmonogram, do kterého si poznamenáte, jak budete komunikovat – myslete na obsah i vizualizaci.
Nezapomeňte oslovit své facebookové přátele a požádejte je o sdílení vašeho příběhu s osobní výzvou. Na seznam přidejte také facebookové skupiny, které mají k tématu sbírky blízko.

TIP č. 6 / Zapojte organizace, školy i sportovní kluby ve svém okolí

Kde lépe začít než tam, kde vás znají. Sdílejte svůj příběh s organizacemi ve svém okolí a požádejte je o možnou spolupráci. Například sportovní klub může vytvořit benefiční zápas, škola pak uspořádat divadelní představení. A vy buďte u toho. Osobní setkání má vždy přidanou hodnotu.

TIP č. 7 / Oslovte známou osobnost

Známé osobnosti vám pomůžou stoupat vzhůru. Sbírce dodají důvěryhodnost a zasáhnou velké množství lidí. Oslovte takovou osobnost, která je autentická a má k tématu vašeho příběhu vztah. Požádejte ji, aby o sbírce dala vědět na svých sociálních sítích. Díky známé osobnosti a jejím fanouškům můžete získat finance velmi rychle.

TIP č. 8 / Propagujte sbírku v médiích

Zaměřte se primárně na místní či regionální média. Oslovte noviny, zpravodaje, obecní facebookové skupiny, rádia i televize. Pokud máte možnost prezentovat sbírku v celostátních médiích, jděte do toho! Získáte více podporovatelů a třeba svým příběhem inspirujete někoho dalšího k pomoci.

TIP č. 9 / Komunikujte s dárci

Dárci jsou vaším palivem, které sbírku pohání. Nešetřete proto slovem děkuji. Odpovídejte jim na otázky a přidávejte aktuality. Zvyšujete tím důvěryhodnost sbírky a také zájem o ni. Dárce chce vědět, jak se vám daří a jestli finanční příspěvek našel to správné uplatnění.

TIP č. 10 / Buďte kreativní

Pestrý obsah má větší šanci na zachycení pozornosti. Dejte do komunikace kus sebe. Nebojte se používat fotky, videa a grafiku, které zaujmou. Tvorba videa budí respekt, ale není to nic, co byste nezvládli. Natáčet můžete klidně i na mobilní telefon. Věříme, že právě video sbírku vynese výše. Inspiraci najdete na našem YouTube kanále.

Přejeme vám šťastnou sbírku bez turbulencí!
Tým znesnáze21

< zpět