Terapeutická dílna Benediktus

Chotěboř / Sbírku organizuje Benediktus z.s.

Zbývá 43 dnů

vybráno 9 450 Kč

z cílové částky 333 000 Kč

2.84 %

Darovat

Dan, Domča nebo Vláďa jsou mladí muži, kteří se narodili s mentálním postižením. Sdílí s námi život v rámci chráněného bydlení, nebo pravidelně dochází do naší komunity Benediktus. Tam v rámci terapeutických dílen společně rozvíjíme jejich pracovní dovednosti a návyky. A protože našich klientů přibývá, začal nám být náš stávající prostor malý. Vrhli jsme se do obnovy podkroví bývalých lázní na Modletíně. Přestože máme velkou část finančně pokrytou, stále nám podstatná část peněz chybí.

Váš dar bude použit na úhradu stavebních prací a nákup materiálu. Do dubna 2020 potřebujeme sehnat 450 tisíc korun, abychom byli schopni celou opravu ufinancovat.

V současné době máme našetřeno okolo 1,3 milionu z darů, 600 tisíc přislíbeno z dotace a 500 tisíc korun v darech stavebního materiálu od výrobců. Stále před námi velký kus, který je potřeba minimalizovat. Ve fotografiích se můžete podívat na stav budovy v letech 2011 a 2013 a proměnu podkroví: stav 2019 vs. aktuální.

ARCHA Benediktus

Jsme komunita, která pečuje o osoby s mentálním i kombinovaným postižením. Vedle sociální služby provozujeme také řemeslnou dílnu pro lidi se změněnou pracovní schopností. Je pro nás důležité zapojovat tyto lidi do výrobního procesu dílen a najít každému místo podle jeho schopností. Působíme v Chotěboři a na Modletíně/Vysočina. Jsme místem, kde klienti nacházejí svůj druhý domov, domov pro vlastní dospělý život.

Zajímá vás, jak naše činnost vypadá? Podívejte se na dokument: Benediktus Komunita s lidmi s postižením


Není malého daru. Každá koruna nám pomůže. Bez jednoho z vás by nebyla dlaždička nebo šprušle v zábradlí přístupové bezbariérové lávky, bez druhého zase kus sprchového koutu nebo cokoli jiného... i oceán by byl bez kapek pouští.

Děkujeme za finanční podporu a za sdílení sbírky ve vašem okolí.

06. 02. 2020

Příspěvky 9