Vraťme Maříkovi radost z dvoukola

Praha / Sbírku organizuje Blanka Voříšková

sbírka byla ukončena 22.07.2020

vybráno 49 989 Kč

z cílové částky 40 000 Kč

124.97 %

Mařík je těžce mentálně postižený 13letý autista. Už jako malý měl rád jízdu na kole. Nejdříve jezdil s tátou na sedačce za sedlem, pak na malém kole spojeném tyčí k přednímu kolu.

Před třemi lety jsme Maříkovi nechali vyrobit dvoukolo upravené na míru. Jeho zdravotní postižení mu bohužel neumožňuje, aby jezdil sám. Mařík měl z jízdy velkou radost, a přestože nemluví, radostně pokřikoval na lidi kolem. Byla to jedna z mála aktivit, kterou jsme mohli dělat společně.

Před pár dny nám bylo toto speciální kolo bohužel z uzamčeného dvora ukradeno. Na policii jsme krádež nahlásili 15. července. Od té doby jej intenzivně hledáme. Šance na jeho nalezení se s každým dnem snižuje, a proto jsme se rozhodli vypsat tuto sbírku.

Peníze nám pomohou nechat vyrobit kolo nové a Maříkovi vrátit radost z jízdy na něm. Je velmi smutné vidět, jak kolo na dvoře neustále hledá. Bohužel nechápe, co se stalo.

Pokud by se přece jen našlo, případně kdyby výroba kola byla levnější než cílová částka, věnujeme peníze na dobročinné účely. Darovali bychom je jedné z organizací, která nám s péčí o Maříka občas pomáhá.

Děkujeme za Váš příspěvek!

Voříškovi

18. 07. 2020

20. 07. 2020

Poděkování

Milí dárci, chtěli bychom vám moc poděkovat za příspěvek na Maříkovo nové dvoukolo. Cílová částka byla vybrána za méně než dva dny. Úplně nás to ohromilo, takovou míru solidarity jsme nečekali. Poté co bylo dvoukolo ukradeno, jsem cítila čistou beznaděj a smutek. Bylo mi Maříka líto, protože mu vzali něco, co měl moc rád. Známý mi napsal zprávu, že lidé jsou zlí. Já ale nechci žít s vědomím, že lidé jsou zlí. Věřím, že většina lidí je dobrých. To se také prokázalo touto sbírkou a rychlostí, s jakou byla dokončena. I na Facebooku jsem dostala spoustu povzbudivých zpráv, včetně rady, na koho se při zakládání veřejné sbírky obrátit. Děkuji moc panu Čestmíru Horkému z Znesnaze21, který mi se sbírkou pomohl. V současné době vybíráme výrobce nového kola a moc se těšíme, až si na něm Mařík zase vyjede.

Příspěvky 68

Další