Vraťme Dušana domů

Český Brod - Štolmíř / Sbírku organizuje Blanka Svobodová

Zbývá 37 dnů

vybráno 634 755 Kč

z cílové částky 600 000 Kč

105.79 %

Darovat

Chuť pomáhat nepřestává a proto SBÍRKA POKRAČUJE DÁL! A to i na vaše přání. Jste úžasní a my jsme neskutečně dojatí a vděční. Dušan má před sebou ještě dlouhou cestu a proto jsme se rozhodli sbírku nechat i nadále běžet. Léčba bude skutečně nákladná a každý příspěvek nám pomůže. Děkujeme.

Dušan Ďurčo je skvělý člověk, táta dvou dětí, chlap do nepohody, báječný kamarád vždy ochotný pomoci. Prvního června tohoto roku měl nehodu. Jel se navečer po práci projet na kole a po nešťastném pádu utrpěl závažné zranění míchy. Jen zázrakem bez pomoci v lese nezemřel.

Velký dík patří panu Zadražilovi z nedaleké Tuchorazi, který zraněného Dušana našel a přivolal pomoc. Bez jeho rychlé reakce by tu Dušan dnes už zřejmě nebyl. Letecká záchranná služba ho transportovala do Ústřední vojenské nemocnice a pro jeho rodinu začaly nekonečné hodiny bezmoci.

Zjištění lékařů traumatologického oddělení bylo zdrcující. Dušan je po úrazu od ramen ochrnutý, nemůže sám dýchat a selhává mu srdce. Prognóza nebyla ani trochu optimistická.Spastická kvadruplegie, v důsledku protržené vertebrální arterie ochrnutí v úseku C2 až C6, tedy ochrnutí 90 % těla. Život celé Dušanovy rodiny se obrátil naruby.

Náš kamarád je ale obrovský bojovník, za necelých šest týdnů od úrazu dokázal začít opět dýchat bez plicní ventilace a tracheostomie, která mu znemožňovala mluvení. Nyní je v péči lékařů Spinální jednotky v Brně.Další etapou bude několikaměsíční pobyt v Rehabilitačním centru v Kladrubech. Rozhodl se nevzdat to a my mu chceme pomoci překonat těžkou situaci.

Každý, kdo Dušana zná, potvrdí, že neumí žít v nečinnosti. Nikdy nedokázal sedět s rukama v klíně, pořád něco dělal. Pro svou rodinu vlastníma rukama postavil dům, volné chvíle trávil nejraději v dílně nebo trénováním dětí v basketbalovém oddíle. Od mládí aktivně sportoval, hrál závodně basket a jezdil na kole.

Chceme mu v jeho domově vytvořit prostředí, ve kterém bude moci žít, cvičit a pracovat na svém návratu do života.Bude to znamenat velké stavební úpravy domua pořízení speciálních pomůcek, jako je například závěsné transportní zařízení, speciální polohovací lůžko a kompenzační pomůcky. V neposlední řadě bude potřebovat další rehabilitační pobyty.

Víme, že Dušana a jeho rodinu čeká dlouhá a náročná cesta. Pevně věříme, že s jeho nezdolnou vůlí, s naší vírou a pomocí dobrých lidí dokážeme kamaráda vrátit domů a do života. Ke sbírce nás inspiroval MUDr. David Doubek, záchranář letecké služby, který byl u prvního ošetření a kterému jako sportovci a basketbalistovi není Dušanův osud lhostejnýa kterému bychom touto cestou rádi poděkovali.

A vám všem děkujeme za každý příspěvek na pořízení potřebného vybavení, které nám pomůže vrátit našeho kamaráda domů.

kamarádi Štomířáci a rodina

Patronem sbírky je David Doubek, lékař letecké záchranné služby

Kdysi jsem taky hodně jezdil na kole, dnes tedy spíše už na motorce, a představil jsem si, kdybych si vyrazil jen tak se projet a domů se už nevrátil… Pro Dušana se ve vteřině rozehrál příběh s velmi těžkým průběhem, který nyní musí prožívat, spolu se svou rodinou. Lidem v této situaci je každá pomoc dobrá, protože si musejí skutečně úplně předělat celý život.My, kteří máme to neskutečné štěstí, že si něčím podobným neprocházíme, si často ani nedokážeme představit, co všechno je jinak. Tak třeba takto alespoň trochu pomůžeme, aby to šlo o něco snáz.

Spolupráce pražské záchranky se znesnází21 začala už při sbírce pro Olivku. Oba příběhy si jsou podobné v tom, že při práci záchranářů se potkáváme s okamžiky, které rozhodují o tom, kam se budou ubírat osudy mnoha lidí, a to bohužel často i jiným směrem, než by si zúčastnění přáli.

Propojovat naše pacienty se znesnází21 je pro nás možnost, jak můžeme pomáhat ještě jinak, než jako zdravotníci na místě těchto událostí.

08. 09. 2020

16. 09. 2020

Obrovské díky vám všem!

Za 9 dní od spuštění sbírky se podařilo vybrat téměř 500 tisíc korun. Jsme neskutečně vděční a zaskočení Vaší solidaritou. Děkujeme za vyjádření podpory i finanční příspěvky nejen našim přátelům, ale také všem ostatním dárcům, kteří nás neznají osobně.

Léčba je bohužel nákladná, a proto jsme se rozhodli nechat sbírku i nadále běžet. Do budoucna Dušana čekají nákladné rehabilitace, budeme muset uzpůsobit bydlení a pořídit kompenzační pomůcky - velkou část z toho všeho bohužel pojišťovna nehradí. 

Dušan má před sebou ještě dlouhou cestu. Díky vám na to ale není sám!

Děkujeme! - rodina a kamarádi

11. 09. 2020

S radostí vám chceme oznámit, že partnerem sbírky se stalo sdružení M’am’aloca. Celý výtěžek zítřejšího pečení chleba ve Štolmíři poputuje na konto sbírky pro Dušana. Další benefiční akce na sebe určitě nenechá dlouho čekat. Přijďte i vy, jste srdečně zváni! 

Děkujeme M’am’aloce a všem lidem kolem ní :-) 

Partneři sbírky 2

Tuto sbírku podporuje Tým dopravního inženýrství s.r.o a násobí příspěvky zlatým řezem.
Více o zlatém řezu

Patronem sbírky je David Doubek, lékař letecké záchranné služby

Příspěvky 473

Další