Pro tátu hrdinu

Ostrava / Sbírku organizuje Spolek rodičů při ZŠ Sekaniny

Zbývá 27 dnů

vybráno 67 029 Kč

z cílové částky 400 000 Kč

16.76 %

Darovat

Když se vloni v úterý 10. prosince rozezněly čekárnou traumatologie Fakultní nemocnice Ostrava výstřely, Petr Lang neváhal. Vlastním tělem chránil svou dceru Lucii, kterou toho dne doprovázel k lékaři. Bránil ji před mužem, který zahájil z pistole palbu na přítomné pacienty a nemocniční personál. Bez varování a z bezprostřední blízkosti. Zahynulo sedm lidí. Petru Langovi se podařilo dceru zachránit, ale sám střelným zraněním, i přes veškerou péči lékařů, podlehl.

Rodina Langových – manželka a dvě dcery – se nyní vypořádá s tragickou a naprosto nečekanou ztrátou devětačtyřicetiletého otce a manžela. I přes bezprostřední pomoc Petrových kolegů z Vězeňské služby ČR musí Langovi do budoucna počítat s výpadkem příjmů do rodinného rozpočtu.

Finance vybrané prostřednictvím sbírky zajistí především dospívající dceři Lucii dostatek prostředků pro její studijní a mimoškolní aktivity a další nezbytné potřeby. Cílová částka 400 tisíc korun ulehčí Lucce start do života.

Sbírku pro rodinu Langových založil Spolek rodičů ZŠ Sekaniny, kterou Lucie navštěvuje. Petr Lang byl rovněž členem tohoto spolku. Jako příslušník Vězeňské služby ČR působil od roku 2005, jeho profesionální přístup k práci byl podle jeho kolegů vždy příkladem i pro ostatní.

Střelba v Ostravě (Události, Česká televize 12.11.2019)

21. 01. 2020

Partner sbírky 1

Patronem této sbírky je Spolek rodičů při ZŠ Sekaniny.

Příspěvky 50

Další