Pro tátu hrdinu

Ostrava / Sbírku organizuje Spolek rodičů při ZŠ Sekaniny

sbírka byla ukončena 22.03.2020

vybráno 86 186 Kč

z cílové částky 400 000 Kč

21.55 %

Když se vloni v úterý 10. prosince rozezněly čekárnou traumatologie Fakultní nemocnice Ostrava výstřely, Petr Lang neváhal. Vlastním tělem chránil svou dceru Lucii, kterou toho dne doprovázel k lékaři. Bránil ji před mužem, který zahájil z pistole palbu na přítomné pacienty a nemocniční personál. Bez varování a z bezprostřední blízkosti. Zahynulo sedm lidí. Petru Langovi se podařilo dceru zachránit, ale sám střelným zraněním, i přes veškerou péči lékařů, podlehl.

Rodina Langových – manželka a dvě dcery – se nyní vypořádá s tragickou a naprosto nečekanou ztrátou devětačtyřicetiletého otce a manžela. I přes bezprostřední pomoc Petrových kolegů z Vězeňské služby ČR musí Langovi do budoucna počítat s výpadkem příjmů do rodinného rozpočtu.

Finance vybrané prostřednictvím sbírky zajistí především dospívající dceři Lucii dostatek prostředků pro její studijní a mimoškolní aktivity a další nezbytné potřeby. Cílová částka 400 tisíc korun ulehčí Lucce start do života.

Sbírku pro rodinu Langových založil Spolek rodičů ZŠ Sekaniny, kterou Lucie navštěvuje. Petr Lang byl rovněž členem tohoto spolku. Jako příslušník Vězeňské služby ČR působil od roku 2005, jeho profesionální přístup k práci byl podle jeho kolegů vždy příkladem i pro ostatní.

Střelba v Ostravě (Události, Česká televize 12.11.2019)

21. 01. 2020

03. 03. 2020

Ještě jedna fotka ze sobotního turnaje ...

03. 03. 2020

Badminton v Ostravě pomáhá

V sobotu 29. února 2020 jsme pořádali již desátý ročník Malého Badmintonového turnaje (MBT), letošní, jubilejní MBT byl také benefičním, účastníci mohli přispět na pomoc Pro tátu hrdinu. Zúčastnilo se rekordních 39 účastníků včetně juniorské kategorie. Vybrali a na sbírkové konto vložili krásných 10.956 Kč. Oblíbeným sportem Lucky je právě badminton, který trénuje a účastní se juniorských turnajů, takže věříme, že tato vybraná částka pomůže, alespoň finančně podpořit i tuto aktivitu. Velké díky všem přispěvatelům. Sbírka bude aktivní ještě 19 dní,  děkujeme za pomoc. (jedná se o veřejnou sbírku a dar si můžete odečíst od daňového základu daně z příjmu).  

Stránky letošního MBT jsou www.dobryobchod.cz/mbt2020 

Partner sbírky 1

Patronem této sbírky je Spolek rodičů při ZŠ Sekaniny.

Příspěvky 56

Další