Pomoc uprchlíkům v Bosně

Písek / Sbírku organizuje Victims of war aid z.s.

Zbývá 21 dnů

vybráno 3 600 Kč

z cílové částky 80 000 Kč

4.5 %

Darovat

Pomoc pro uprchlíky na území Bosny.

Uprchlíci v Bosně se nacházejí v zoufalé situaci. Na místech, která jsme navštívili, lidé přebývají venku nebo v opuštěných budovách. Na těchto místech nepůsobí žádné velké mezinárodní organizace. Lidé nemají zajištěné jídlo, vodu, hygienické potřeby, ani lékařskou péči.

Při prvním výjezdu, jenž jsme ze značné části financovali z vlastních prostředků, jsme do bosenské Veliké Kladusidovezli dodávku s oblečením. Na místě jsme pak po zhodnocení situace nakoupili pro lidi jídlo, vodu a hygienické potřeby.

Zajistili jsme lékařské ošetření Alžířana s hlubokou tržnou ránou na hlavě. V nemocnici ho před tím odmítli s tím, že "pomáhají jen vlastním lidem". Poté, co přijel s námi, byl po delší diskuzi a zaplacení vysokého poplatku nakonec k ošetření přijat.

Pomoci těmto lidem, uprchlíkům na území Bosny, se chceme věnovat dlouhodobě, jelikož se jedná opravdu o lidi v nouzi, kterým se pomoci od nikoho nedostává.

Abychom mohli v činnosti pokračovat, potřebujeme další finanční prostředky. Z těch pak budeme financovat cestu, dovoz oblečení a nákup potřebných věcí dle situace přímo na místě.

Děkujeme! Victims of war aid z.s.

22. 09. 2020

22. 09. 2020

Uprchlíci Velika Kladusa


Tak Bosna je masakr. Plné město hladových, nemytych, lidí protože vláda brání dodávkám pomoci. (Jak jsme viděli sami na hranicích).


Do supermarketu kam jsme vzali uprchlíky na nákup nás nechtěli pustit, prý migranti dovnitř nesmí. Prý "s tímhle " ne, "to ať necháme venku. Vzala jsem uprchlíka za ruku s tím, že jdeme, ať si zavolaji policii, jestli chtějí.


Venku jsme našli Alzirce, který byl zraněn u hranice s Chorvatskem. Hodně ošklivě, má hlubokou ani na hlavě. Migranti nemají možnost dostat se k doktorovi. Vzali jsme ho autem do Klause do nemocnice. Nejdřív nás chtěli také vyhodit. Prý pomáhají jen "svym lidem." Tady podotýkám, že chyba je na straně systému, ne těch doktorů. Ti jen plní nařízení shora. Nicméně, nakonec alespoň tohle dobře dopadlo, alzirce nám ošetřili, když jsme řekli, že zaplatíme....

Dovezené oblečení že sbírky jsme rozdělili mezi uprchlíky, pri které není zřízen oficialni tábor a přebývají venku bez jakékoliv pomoci...

Příspěvky 5