Pomoc pro těžce nemocnou Andrejku

Karviná / Sbírku organizuje Andrea

Zbývá 86 dnů

vybráno 21 011 Kč

z cílové částky 79 000 Kč

26.6 %

Darovat

Čtyřicetileté Andrejce připravil život jednu zkoušku za druhou. Narodila se jako zdravé dítě, v 7 letech u ní však propukla těžká forma astmatu s alergií. V té době málem umřela… Díky maminčině obětavé péči se její zdravotní stav podařilo alespoň udržet. Zdravotní problémy však nikdy nezmizely, naopak se objevily další. Dnes má 12 diagnóz, které znamenají neustálou lékařskou péči. Velkým pomocníkem by pro Andreu bylo auto. K dosažení snu zbývá vybrat částku 79 tisíc korun.

Andrea je od svých 14 let v invalidním důchodu. Když u ní propuklo obtížně léčitelné astma CHOPN IV., strávila více času v nemocnicích a léčebnách pro astmatiky, než v rodinném prostředí nebo ve škole. Přesto nakonec vystudovala střední školu a dostala se i na vysokou, kterou však kvůli vážnému onemocnění plic a kvůli těžké oční vadě nemohla dokončit. Léčba kortikoidy vyvolala navíc další choroby.

Jediným příjmem je pro Andreu invalidní důchod. Ten však rychle zmizí, protože náklady spojené s léčbou jsou vysoké a ona dělá vše pro to, aby se její stav dále nezhoršoval

„Jsem na pokraji svých sil a nevím, jak dál. Ortoped mi doporučil, abych se vyhýbala schodům, které jsou však ve veřejné dopravě téměř všude. Zároveň se se svým oslabeným imunitním systém snažím, co nejvíc vyhýbat veřejným místům, aby nedošlo ke komplikacím,“ vysvětluje Andrea důvody, proč je pro ni pořízení auta tolik důležité.

Návštěvy lékaře absolvuje neustále a z důvodu speciálních diagnóz, musí dojíždět nejen do okresních ordinací, ale také do Prahy.

Andrea je kousek od naplnění jejího snu, který pro ni představuje velkou pomoc a úlevu. „S pomocí několika nadací mám již vybráno 326 tisíc korun. Tato sbírka mi pomůže uhradit zbývající část. Všem, kteří se rozhodnou mi pomoci, moc děkuji,“ dodává.

31. 07. 2020

Příspěvky 39

Další