Nový začátek pro Markétu a Toníka

Praha 2 / Sbírku organizuje Ida Křížová

Zbývá 55 dnů

vybráno 145 033 Kč

z cílové částky 200 000 Kč

72.52 %

Darovat

Přátelé, pomozte Toníkovi a Markétě vykročit do nové etapy jejich života. Přemek, milující táta a manžel, před několika dny zemřel. S onkologickým onemocněním statečně bojoval pět let. Odešel v lásce, doma, mezi svými nejbližšími, tak jak si moc přál.

Pro celou rodinu znamenala jeho nemoc dlouhé období naděje a strachu. Potýkali se s šílenou finanční nejistotou, protože Přemkovi zdravotní stav nedovoloval naplno pracovat a byla období, kdy byl úplně bez příjmu. Markéta se stala tahounem rodiny psychicky i ekonomicky. Vycházeli každý měsíc jen tak tak. Jakýkoliv mimořádný výdaj byl stres z dluhů, spoření na budoucnost absolutně nemožné. Markéta měla tolik starostí, že doteď nechápeme, kde brala sílu to všechno unést.

Markéta s Toníkem zůstanou bydlet v nájemním bytě, který by si zasloužil dílčí rekonstrukci. Toník si strašně přeje nově zařídit pokoj - bez medvědů a Spidermanů, už se z něj stal teenager. Přenechal ten svůj původní tatínkovi, aby v něm mohla být polohovací postel a měl co nejvíc klidu na odpočinek. Tam, kde tatínek zemřel, nechce být a my to všichni chápeme. Markéta proto v rámci bytu vymyslela skvělou rošádu, ale je potřeba nějaký nábytek dokoupit, nově vymalovat apod. Čím dřív, tím líp.

A je ještě jedna praktická hmotná věc, kterou by si oba dva moc přáli a hodně jim usnadní život. Nějaké malé auto v lepším stavu, než jejich dosluhující, kterým by se daleko nedostali. Chtějí spolu jezdit za babičkami, za rodinou na Moravu, na výlety, za kamarády na víkendy nebo na dovolenou.

Markéta s Toníkem prostě potřebují změnu a nové životní impulsy. Jsme parta přátel a rodinných blízkých a moc si přejeme vidět Markétu a Toníka se zase smát a těšit se ze života. Jejich příběh nám ukázal, že lásku, zdraví a odvahu přijmout i ty nejtěžší životní lekce si za peníze nikdo nekoupí. Ale jsou chvíle, kdy peníze můžou v něčem pomoci – a ta je právě teď. Připojte se k nám!

20. 08. 2020

Příspěvky 50

Další