Nové bydlení pro tátu samoživitele a jeho syna

Praha 6 / Sbírku organizuje Nadační Fond Kidtown

Zbývá 51 dnů

vybráno 1 761 Kč

z cílové částky 65 000 Kč

2.71 %

Darovat

Hlavním hrdinou našeho příběhu je částečně ochrnutý tatínek a jeho milovaný syn (říkejme mu Kuba). Identitu rodiny s ohledem na citlivost necháváme skrytou. Tatínek před 8 lety prodělal mrtvici, ze které si odnesl trvalé následky. Naštěstí se dal dohromady natolik, že se může postarat o svého syna Kubu, kterého získal do své péče.

Matka Kuby je bohužel těžce drogově závislá a o své dítě se nedokáže postarat. Tatínkův invalidní důchod činí 7 600 Kč a společně se synem bydlí v garsonce. Byt je však v otřesném stavu, a tak aktuálně hledáme společnými silami nové bydlení. Na nevyhovující bydlení se můžete podívat na fotkách níže.

Cílem této akce je vybrat 65.000 Kč, které pokryjí kauci na nový byt a nájemné na 3 měsíce. Po třech měsících může Jirka zažádat o příspěvek na bydlení. Společně jsme začali vyřizovat sociální příspěvky, na které budou mít chlapi nárok. Ty se však odvíjí od trvalého bydliště na nové adrese.

A abychom se představili i my – jsme Přístav naděje a pod Nadačním Fondem Kidtown, který všechny naše aktivity zastřešuje, pomáháme potřebným.  

Pokusme se společnými silami pomoci při novém životním startu. Naším velkým snem je těmhle nerozlučným parťákům, společně s vámi, zajistit nové, hlavně čisté bydlení. Pojďte do toho s námi!

15. 09. 2020

Partner sbírky 1

Partnerem sbírky je novinářka Nora Fridrichová.

Příspěvky 6