Na opravu auta pro postiženou Natálku a mámu samoživitelku

Jaroměř / Sbírku organizuje Gabriela Pfeiferová

Zbývá 2 dny

vybráno 16 006 Kč

z cílové částky 50 000 Kč

32.01 %

Darovat

Gabriela byla 25 let vdaná, s manželem vychovala tři děti a měla spokojený vztah. V roce 2008 manžel těžce onemocněl. Do té doby normální manželství se proměnilo v psychický, a následně fyzický teror. Dnes se stará sama o autistickou dceru Natálku.

Holčička má jako jednu z mnoha diagnóz otočený spánkový rytmus. Usíná v 6 hodin ráno, probouzí se ve 3 hodiny odpoledne. To Gabriele znemožňuje jít do práce. Dcerka má 4 stupeň postižení a 3 stupeň ZTP/P, střední mentální retardaci.

„Chtěla jsem Vás poprosit o finanční pomoc při opravě automobilu, na který dostala dcera finance od úřadu práce. Bylo to v listopadu 2016. Bohužel jsem měla autonehodu a auto je nepojízdné. Mám povinnost auto opravit a používat na dopravu dcery,“ popisuje účel sbírky.

Rodina žije jen z příspěvku na péči a na bydlení, z přídavků na děti a příspěvku na pohonné hmoty. Gabriela je samoživitelka a zůstala s dcerou úplně sama. Na opravu a provoz auta už jim nezbývají peníze.Případné finance navíc by využila na nákup letních a zimních pneumatik.

Domácí násilí trvalo dlouhých osm let

„Pokud šlo jen o mě, přehlížela jsem to, když se to začalo dotýkat dětí, skončilo to,“ vzpomíná na nejtěžší období svého života. Při jednom z útoků byla dokonce prohozená skleněnými dveřmi a strávila rok na vozíku.

V roce 2016 u nich poprvé zasahovala policie, manžel jim vyhrožoval brokovnicí. Chvíli na to udělala Gabriela za jejich vztahem definitivní konec. „Dnes již bývalý manžel s námi od té doby nebydlí,“ uzavírá příběh.

Příběh Natálky a Gabriely

28. 08. 2020

Partneři sbírky 2

Tuto sbírku podporuje Helping - Výškové práce, s.r.o. a násobí příspěvky zlatým řezem.
Více o zlatém řezu

Patrony této sbírky jsou Karel Janeček a Nadační fond pomoci.

Příspěvky 25

Další