Kolo pro Lukáška

Tanvald / Sbírku organizuje Blanka Plánková

sbírka byla ukončena 11.06.2020

vybráno 61 700 Kč

z cílové částky 60 000 Kč

102.83 %

Šestnáctiletý Lukášek se narodil s řadou zdravotních obtíží. Byla mu diagnostikována dětská mozková obrna a další onemocnění. Prodělal několik operací dolních končetin a je onkologicky sledován kvůli kostním výrůstkům. Přesto se rád usmívá, je společenský a rád tráví čas na kole. Právě na lehké a skladné kolo půjde váš příspěvek.

Luky chodí do Jedličkova ústavu v Liberci, miluje hokej a je velkým fanouškem HC Bílí Tygři Liberec. Nenechá si ujít ani výlety s kamarády. Bohužel nezvládne žádné větší vzdálenosti, a tak jezdí na odrážedle. Jízda je pro něj však velmi náročná a neodpočine si, protože kolo je těžké. Řešením by bylo nové odlehčené kolo.

Rozhodla jsem se rodině pomoci a objevila jsme kolo Alinker, které je k dostání pouze v Americe a stojí cca 60 tisíc korun. Budu vám všem velmi vděčná za jakoukoliv pomoc,“ říká organizátorka sbírky a rodinná kamarádka Blanka.

Kolo udělá radost nejen Lukáškovi. Maminka Kačka se nebude muset rozhodovat, zda naložit kočárek pro roční Sofinku nebo kolo. Obojí se jí do auta momentálně nevejde.

Malý bojovník

Lukášek se narodil v 37. týdnu císařským řezem. Maminka si vyslechla diagnózu dětská mozková obrna a svalová hypotonie dolních končetin. Lukášek má rozštěp patra, srostlé lebeční švy, kožním výrůstky na krku a v podpaží. I přes tyto zdravotní komplikace ale zůstává veselým chlapcem.

08. 06. 2020

Příspěvky 94

Další