Hipoterapie pro Ondráška a jeho nemocné nožičky

Hlubočky 3 / Sbírku organizuje Marcela Vrtělová

Zbývá 5 dnů

vybráno 10 171 Kč

z cílové částky 20 000 Kč

50.86 %

Darovat

Ondra je sedmiletý kluk, který trpí hned několika vrozenými vadami srdce a sluchu. Lékaři mu navíc diagnostikovali mentální retardaci s atypickým autismem. Ve třech letech Ondrášek začal napadat na nožičky a přišla další rána… Perthesova choroba, vážné onemocnění pohybového aparátu.

Váš příspěvek umožní Ondráškovi absolvovat léčebnou terapie na koních (hipoterapii) a navštěvovat rehabilitace v Olomouci. V nejbližší době chce rodina vyhledat také ergoterapii, která by Ondrovi pomohla s nácvikem běžných činností.

Když Ondrovi diagnostikovali Perthesovu chorobu, nesměl chodit a strávil rok na vozíčku. „V jeho věku chtěl běhat a hrát si. Vysvětlit mu, že nesmí chodit, bylo velmi těžké,“ vzpomíná maminka.

Ve čtyřech letech se podrobil oboustranné operaci kyčlí a strávil 8 týdnů se zasádrovanými nožičkami. Po sundáni sáder se učil znovu chodit. Bylo to velice bolestivé období pro celou rodinu.

„O prázdninách nám přišla zpráva z nemocnice, kde byl syn na genetickém vyšetření, že se u něj našla mutace genu a vše nasvědčuje tomu, že trpí genetickým onemocněním,“ líčí nejnovější informace maminka.

Dnes chlapeček chodí, ale chůze je stále nemotorná i kvůli svalové hypotonii. Pro zlepšení zdravotního stavu je potřeba intenzivně cvičit. „Jezdíme pravidelně do Jánských Lázní a letos jsme byli dvakrát na intenzivní hipoterapii v Miráklu u Bohuslavic. Od července jsme začali navíc každý týden docházet do Olomouce k velice šikovné fyzioterapeutce do Centra pohybu a celostní diagnostiky, která cvičí metodou Kombi Komplex, cvičení však neproplácí pojišťovna,“ dodává maminka.

Všem dárcům moc děkujeme.

31. 08. 2020

02. 09. 2020

Genetika

Včera se boužel genetické onemocnění potvrdilo 26.9 jedeme do Prahy kde se dozvíme víc.

Příspěvky 11