Handbike pro Ninu

Praha 5 / Sbírku organizuje Nina Křehotová

sbírka byla ukončena 10.06.2020

vybráno 221 023 Kč

z cílové částky 50 000 Kč

442.05 %

Jmenuji se Nina a světem jezdím na vozíku už 17 let, od svých 18. Do té doby jsem byla zdravá holka. Ve třeťáku na gymplu se zjistilo, že mám nádory na páteři a v míše. V nemocnici a na rehabilitacích jsem strávila 16 měsíců. Prodělala jsem čtyři operace, avšak mícha zůstala poškozená, takže od té doby se pohybuji už jen díky vozíku.

Jedná se o dědičnou nemoc, kterou měl i můj táta (zemřel, když mu bylo 43). Jde o to, že nádory vyrůstají z různých nervů a dokud neohrožují člověka na zdraví nebo na životě, tak se prostě nechávají růst. Teď aktuálně jsou v mém tělíčku nádory zase (v míše, na mozku, na sluchových nervech). Poslední roky docházím na onkologii, na biologickou léčbu, která nemoc částečně zpomaluje.

Každý z nás zdědil po předcích něco – pihatý obličej, zrzavé vlasy, modré oči, barvu pleti… jiný zdědí obrovské dluhy, další obrovské jmění. Už se zdráhám soudit, co je lepší, nebo co je horší. Věci se dějí a nejdůležitější je, jak na ně my reagujeme.

Mám moc ráda život i pohyb. Poslední měsíce jsem našla zalíbení v jízdě na handbiku. Je to vášeň, možná až závislost. Zcela nečekaně se mi vrátil ten pocit do těla, který jsem mívala při jízdě na kole i dřív.Sice teď potřebuji víc asistence a pomoci, abych se z vozíku dostala na handbike, ale ty pocity tam zase jsou. Svoboda, nezávislost, taková až dětinská radost.

Do teď jsem měla možnost si handbike občas půjčovat, avšak teď už to nebude možné tak často. Proto jsem se rozhodla pořídit si svůj vlastní stroj, který navíc bude naměřený přímo pro mě.

Cenově se kolo pohybuje kolem 200 000 Kč. Já sama dohromady takovou částku nedám. Sice pracuji a občas i něco ušetřím, ale je to moc peněz. Oslovila jsem několik nadací, ale zatím bez úspěchu.

Z vlastních zdrojů dám dohromady tak 40-50 000 korun, dále si vezmu úvěr zhruba na 80 000 korun a na dalších 50 000 korun jsem si vytvořila sbírku právě tady. Moc ráda bych vás požádala o pomoc, ale jen pokud to s vámi souzní a peníze vám nebudou chybět. Říkám si, že když najdu 1 000 lidí, kdy mi každý pošle 50 Kč, tak to budu mít. 😊

Za každou korunu, za každé milé slovo vám budu nesmírně vděčná. Ale stejně tak pochopím, když se rozhodnete mi nepřispět. Vše je v pořádku.

Nezapomínejte: „Když se nezeptáš, odpověď je vždycky ne.“

Opatrujte se něžně a mějte se pěkně. Ze srdce děkuju (třeba i jen za přečtení). ❤️ Ninka

Blog

Článek

09. 06. 2020

Příspěvky 467

Další