Handbike pro Ninu

Praha 5 / Sbírku organizuje Nina Křehotová

sbírka byla ukončena 10.06.2020

vybráno 221 023 Kč

z cílové částky 50 000 Kč

442.05 %

Jmenuji se Nina a světem jezdím na vozíku už 17 let, od svých 18. Do té doby jsem byla zdravá holka. Ve třeťáku na gymplu se zjistilo, že mám nádory na páteři a v míše. V nemocnici a na rehabilitacích jsem strávila 16 měsíců. Prodělala jsem čtyři operace, avšak mícha zůstala poškozená, takže od té doby se pohybuji už jen díky vozíku.

Jedná se o dědičnou nemoc, kterou měl i můj táta (zemřel, když mu bylo 43). Jde o to, že nádory vyrůstají z různých nervů a dokud neohrožují člověka na zdraví nebo na životě, tak se prostě nechávají růst. Teď aktuálně jsou v mém tělíčku nádory zase (v míše, na mozku, na sluchových nervech). Poslední roky docházím na onkologii, na biologickou léčbu, která nemoc částečně zpomaluje.

Každý z nás zdědil po předcích něco – pihatý obličej, zrzavé vlasy, modré oči, barvu pleti… jiný zdědí obrovské dluhy, další obrovské jmění. Už se zdráhám soudit, co je lepší, nebo co je horší. Věci se dějí a nejdůležitější je, jak na ně my reagujeme.

Mám moc ráda život i pohyb. Poslední měsíce jsem našla zalíbení v jízdě na handbiku. Je to vášeň, možná až závislost. Zcela nečekaně se mi vrátil ten pocit do těla, který jsem mívala při jízdě na kole i dřív.Sice teď potřebuji víc asistence a pomoci, abych se z vozíku dostala na handbike, ale ty pocity tam zase jsou. Svoboda, nezávislost, taková až dětinská radost.

Do teď jsem měla možnost si handbike občas půjčovat, avšak teď už to nebude možné tak často. Proto jsem se rozhodla pořídit si svůj vlastní stroj, který navíc bude naměřený přímo pro mě.

Cenově se kolo pohybuje kolem 200 000 Kč. Já sama dohromady takovou částku nedám. Sice pracuji a občas i něco ušetřím, ale je to moc peněz. Oslovila jsem několik nadací, ale zatím bez úspěchu.

Z vlastních zdrojů dám dohromady tak 40-50 000 korun, dále si vezmu úvěr zhruba na 80 000 korun a na dalších 50 000 korun jsem si vytvořila sbírku právě tady. Moc ráda bych vás požádala o pomoc, ale jen pokud to s vámi souzní a peníze vám nebudou chybět. Říkám si, že když najdu 1 000 lidí, kdy mi každý pošle 50 Kč, tak to budu mít. 😊

Za každou korunu, za každé milé slovo vám budu nesmírně vděčná. Ale stejně tak pochopím, když se rozhodnete mi nepřispět. Vše je v pořádku.

Nezapomínejte: „Když se nezeptáš, odpověď je vždycky ne.“

Opatrujte se něžně a mějte se pěkně. Ze srdce děkuju (třeba i jen za přečtení). ❤️ Ninka

Blog

Článek

09. 06. 2020

10. 09. 2020

Huráááááá! :-)

Kamarádi 😍

To je prostě úlet. Já mám svůj handbike. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Díky vám. Děje se to díky vám 🙏 Jsem za to tak vděčná.

Pár detailů:Je terénní. Já totiž nepatřím na silnice. Ale spíš do přírody. Většinou jezdíme polní a lesní cesty. I když ty asfaltový jsou komfortnější, o tom žádná. Nejsem sportovec, ale požitkář. Výletník.

Je celkově vyšší, aby se nezasekl na žádných nerovnostech. Zároveň se do něj bude lépe nalézat i z něj vystupovat.

Vysoká záda. Operace páteře a míchy jsem měla čtyři. Navíc mám na páteří i v míše znova nádory - způsobují bolesti a páteř se tak trošku bortí. Musím být na ni hodná a opatrná.

Ze stejného důvodu má kolo i tlumič. Čím menší otřesy, tím víc radosti (jestli to ještě jde) bude tělo z té jízdy mít.

Je to Elektro. Miluju pohyb a baví mě "se zapotit", ale není to pro mě o tom se zničit a přijet domů vyždímaná. Mohu jezdit a jezdit a baterku zapnout jen do kopce a zvolit intenzitu asistence.

Má to zpětný zrcátko. Wau. Já jak špatně slyším, tak neslyším ani blížící se auto a už vůbec ne jiného cyklistu, takže zrcátko je potřeba.

Kola vzadu mají ideální rozptyl i sklon, aby poskytovala co nejlepší stabilitu a zároveň jsme kolo dostali dveřmi domů.

Světla vepředu i vzadu. 

Vidím přes řídítka! Je to maličké kolo. Přesně naměřené na mě. Mám 155 cm 😎

Je to jako kdyby si člověk vzal najednou dobře padnoucí boty na sport; to je prostě úplně jiná zkušenost.
Podsedák mám vyšší, aby byl měkčí. Jenom přece v tom většinou jsem tak šest hodin vkuse a nechci si způsobit nějaký dekubit nebo jinou komplikaci.

Je růžovo-bílý a kytičky má všude. Všude. Ty detaily! Ty jsou 😍

Myslím, že mám nejhezčí handbike na světě. Jsem neskutečně vděčná a šťastná. Díky vám obrovsky moc za podporu a finanční pomoc. A celým svým já děkuju za výrobu Ultina back to active. Jste kluci šikovní nejvíc. Tohle je fakt libovka 😍

Příspěvky 467

Další