Elektrický vozík pro Barborku s DMO

Dlouhý Most / Sbírku organizuje Jana Horáková

Zbývá 23 dnů

vybráno 11 152 Kč

z cílové částky 70 000 Kč

15.93 %

Darovat

Jmenuji se Barborka Havlíková a brzy mi bude 20 let. Můj příchod na svět nebyl vůbec jednoduchý. Narodila jsem se předčasně ve 32. týdnu těhotenství. V porodnice jsem tehdy nevážila ani dva kilogramy. Později lékaři mamince oznámili mou diagnózu dětská mozková obrna – spastická kvadruparéza.

Onemocnění mě upoutalo na invalidní vozík. Momentálně používám mechanický, ten je však velmi těžký na ovládání a maminka už to fyzicky nezvládá. Chtěla bych vám proto moc poprosit o příspěvek na nový elektrický vozík, který nám vše ulehčí!

Mám za sebou 13 operací, z toho dvě operace srdce, dále operace očí a nohou. Od svých 16 měsíců jezdím pravidelně 2x ročně do Jánských Lázní, kde rehabilituji.

Chodím do Jedličkova ústavu v Liberci, kde budu nyní studovat prvním rokem praktickou dvouletou střední školu. Mezi mé zájmy patří kultura, koně, hudba, malování a hlavně výlety. Vaše podpora mi umožní zakoupení elektrického invalidního vozíku a já tak budu i nadále společensky aktivní.

Všem moc děkuju!

O nemoci

Spastická kvadruparéza je ze všech spastických forem DMO tou nejtěžší. Je důsledkem poškození obou mozkových hemisfér. Předpona -kvadru nám napovídá, že se jedná o postižení všech čtyř končetin. Tito pacienti jsou prakticky neustále odkázáni na pomoc druhé osoby a pohybují se pomocí (často elektrického) vozíku.

Zdroj: detska-mozkova-obrna.cz

24. 09. 2020

Příspěvky 29

Další