Chybíš mi, ségro

Praha 7 / Sbírku organizuje Poradna VIGVAM, z.ú.

Zbývá 67 dnů

vybráno 20 550 Kč

z cílové částky 258 832 Kč

7.94 %

Darovat

Když vám ze života zmizí ten nejbližší, je to obrovský šok.

Vyrůstat bez mámy, bez táty, už nikdy se nepohádat a znovu neusmířit s bráchou... Při té myšlence člověka mrazí. Přesto je to v ČR osud až 6 600 dětí ročně.

Na první pohled je nic nebolí, nemaj' žádnou viditelnou újmu. Jen maj' v duši prázdné místo… Nesnažíme se to místo zaplnit, z praxe víme, že to není možné. Pomáháme jim najít způsob, jak s ním žít.

Poradna VIGVAM je tu pro děti, rodiny i jednotlivce, které zasáhla smrt blízkého člověka. V rámci terapie i podpůrných skupin poskytujeme pozůstalým prostor, ve kterém na to nejsou sami. Obzvlášť dětské skupiny mají v procesu uzdravení obrovský přínos. Děti jsou v bezpečném prostředí vrstevníků se stejným osudem. Můžou otevřeně projevovat všechny emoce, které jinde potlačují. Sdílet svůj příběh, aniž by se bály, že někoho šokují. To přináší obrovskou úlevu. (Více o tom, jak děti prožívají smrt blízkého v DVTV)


Podporou sbírky nám pomůžete hned třikrát:

1. realizovat dětské skupiny pro malé siláky po celý rok 2021:

Ve skupině je okolo 8 dětí. Skupiny jsou otevřené, to znamená, že do nich děti mohou vstupovat během celého roku. Vedou je naši zkušení terapeuti s letitou praxí z Linky důvěry.

2. uskutečnit 150 setkání s rodinami, které potřebují přijmout smrt blízkého:

Rychlá odborná pomoc je pro další vývoj zásadní. Pracujeme s celým rodinným systémem, který tragická událost zasáhla.

3. realizovat workshopy pro veřejnost:

Blízké okolí má na proces uzdravení obrovský vliv. Prostřednictvím workshopů učíme veřejnost nemlčet o smrti. Řešíme témata: Kdy brát děti na pohřeb, jak jim sdělit, že jim zemřel blízký člověk, jak číst dětské emoce.

Až 25 % dětí nedokáže smrt blízkého člověka přijmout bez odborné pomoci. Pojďme společně budovat prostředí, ve kterém dostanou potřebnou podporu. Podpořte projekt v hodnotě 258 832 Kč.

Děkujeme!

O nás:

Poradna VIGVAM funguje od roku 2016. Jako první v ČR se věnujeme náhlému/ tragickému úmrtí a pracujeme s celou rodinou. Snažíme se o osvětu veřejnosti, abychom těm, které potkala ta nejbolestivější ztráta, dokázali společně pomoci. Smrt je totiž součást našich životů.

Více o nás najdete na:

 www.poradna-vigvam.cz   |   FB  |  IG

08. 10. 2020

Partneři sbírky 2

Tuto sbírku podporuje Nadační fond pomoci Karla Janečka a násobí příspěvky zlatým řezem.
Více o zlatém řezu

Patronem sbírky je herečka Martha Issová.

Příspěvky 17