Auto pro rodinu nemocné Johanky

Veselí nad Moravou / Sbírku organizuje Tereza Juračková

sbírka byla ukončena 30.06.2020

vybráno 28 450 Kč

z cílové částky 350 000 Kč

8.13 %

Příběh Johanky se začal psát o něco dříve, než měl... Holčička se narodila předčasně ve 31tt bez části levé ruky. Vážila tehdy jen 1610 gramů a měřila 39 centimetrů. Do svých prvních narozenin se vyvíjela s malými odchylkami jako běžné dítě, jenže pak přišel zlom.

Johanky vývoj se zastavil, začala se vyhýbat lidem, přestala mluvit, reagovat na jméno i slova, nedokázala vyjadřovat pocity ani potřeby a po celý den křičela,“ popisuje těžkou změnu maminka. Následně lékaři holčičce diagnostikovali vážné opoždění mentálního i psychomotorického vývoje.

Johanka navštěvuje psychologa, psychiatra, neurologa, poradnu pro rizikové děti, ortopedickou protetiku, rehabilitaci a v neposlední řadě chirurgii z důvodu chybějící ruky. Jsou tak stále na cestách za doktory.

„Vychovávám ještě 14měsiční holčičku s vývojovou vadou srdce, která rovněž potřebuje častou lékařskou péči. Jsem matka samoživitelka, naše příjmy jsou nízké, ale i přes to všechno se snažím ušetřit na auto, které nezbytně potřebujeme“ popisuje.

Veškeré příspěvky i ZTP byly rodině zamítnuty, proto se rozhodla založit sbírku, která jim pomůže situaci řešit. „ZA SEBE I SVOJI DCERU děkuji všem, kterým není lhostejný život a potřeby jiných.“

29. 05. 2020

Partner sbírky 1

Patronem této sbírky je firma Protetické centrum s.r.o. Staré Město u Uherského Hradiště,nestátní zdravotnické zařízení.

Příspěvky 20