Auto pro Honzika s dětskou mozkovou obrnou

Litomyšl / Sbírku organizuje Andrea Rosová

Zbývá 5 dnů

vybráno 6 120 Kč

z cílové částky 350 000 Kč

1.75 %

Darovat

Jmenuju se Honza a brzy mi bude 16! Žiju s maminkou a mladší ségrou. Od narození mám diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu s těžkou mentální retardací, obrnou mám postižené všechny čtyři končetiny. Nemluvím, nechodím, sám se nenajím. Jsem plně závislý na pomoci druhých. Navštěvuji Speciální základní školu a Denní stacionář.

A protože jsem už velký a těžký, musí mi maminka pořídit pořádné auto, aby v něm bylo dost prostoru na můj veliký polohovací vozík, kde bych seděl i při přepravě. Potřebujeme také rampu, po které budu dovnitř najíždět.

K některým lékařům se bohužel není možné jinak vůbec dostat. Například můj dětský neurolog je od nás vzdálený 20 kilometrů a k zubaři musím do krajské nemocnice dojíždět dokonce 60 kilometrů.

Maminka už požádala o příspěvek na motorové vozidlo úřady. I tak je částka příliš vysoká. Předběžná kalkulace činí 550 tisíc korun. 

Auto bude náš velký pomocník a taky kamarád. Už se těším až v něm vyrazíme na rehabilitační pobyt anebo třeba společně s mamkou a ségrou na výlet! Představte si to dobrodružství až se podívám do okolního světa mimo naše město. To bude něco!

Moc děkuji všem, kterým nejsou hendikepované děti lhostejné a připojí se ke sbírce.

02. 09. 2020

Příspěvky 11