Auto pro autistu Péťu

Louny / Sbírku organizuje Martina Andrašiková

sbírka byla ukončena 04.07.2020

vybráno 3 250 Kč

z cílové částky 150 000 Kč

2.17 %

Maminka Martina žije devátým rokem sama se dvěma dětmi. Vychovává třináctiletou Niky a jedenáctiletého Péťu, který má Aspergerův syndrom spojený s ADHD a dalšími přidruženými diagnózami. A právě kvůli synovi žádá rodina o vaši podporu.

„Péťa chodí do běžné základní školy, kam ho každý den vozím. Mívá často záchvaty, není proto výjimkou, že ho musím nečekaně vyzvedávat i během výuky. Bez auta by to pro nás bylo nepředstavitelné. Škola je totiž ve vesnici, kam od nás nejezdí autobus ani vlak. Péťa by hromadnou dopravu ani nezvládl, nesnese větší počet lidí a hluk,“ vysvětluje důležitost vlastní dopravy maminka.

Rodina je momentálně odkázaná na starý dosluhující vůz. Ten využívají také na cesty k odborným lékařům a jednou ročně jezdí Péťa do lázní. Na nový automobil jim bohužel nezbývají peníze.

Chlapec potřebuje neustálý dohled a pomoc. Martina je tak mámou na plný úvazek a nemůže si dovolit chodit do práce. „Péťa je veselý a hravý kluk, který rád všechno rozebírá a je potřeba s ním mít hodně trpělivosti, ale neměnila bych,“ dodává maminka.

O nemoci

Aspergerův syndrom je pervazivní vývojová porucha, patří mezi poruchy autistického spektra, vyznačuje se především potížemi v komunikaci, sociálním chování, častými afekty a výbuchy vzteku, stereotypním chováním.

04. 05. 2020

01. 06. 2020

Srdečné poděkování

Dobrý den, 
moc bych chtěla z celého srdce poděkovat dárcům, kteří nás finančně podpořili. 
Synovi byl před dvěmi týdny schválen asistenční pejsek a nyní se bude 6-9 měsíců čekat na jeho výcvik. Nás teď čeká časté dojíždění za pejskem do Prahy a i proto automobil velmi potřebujeme.
Přejeme všem krásné slunečné dny.

Příspěvky 2