Auto pro autistu Pepíčka

Bochov / Sbírku organizuje Josef Filo

Zbývá 46 dnů

vybráno 200 Kč

z cílové částky 130 000 Kč

0.15 %

Darovat

Jmenuji se Pepíček a je mi 3 a půl roku. Od mala jsem veselé dítě, jenže krátce po mých prvních narozeninách se mně a mé rodině změnil život. Doktoři rodičům oznámili, že ze mě bude zřejmě autista.

Teď už je to jisté. Mám diagnózu nízkofunkční autismus se středně těžkou mentální retardací. Můj vývoj tak odpovídá věku 15měsíčního dítěte. Nemluvím, nevnímám okolí, nosím plenky, neumím sám jíst, mám vybraný jídelníček a také oslabenou imunitu.

I když mě to vůbec nebaví a doktorů se bojím, musím pravidelně jezdit na všelijaká vyšetření na místa s podivnými názvy – neurologii, alergologii, psychologii, psychiatrii a pediatrii… Bojuji s oslabenou imunitou, a tak se často stává, že mě naši vezou k mojí paní doktorce nebo na pohotovost.

Mamka s taťkou mě tam vozí dědečkovým autem, které nám půjčil. Taťka má sice taky auto, ale bohužel už dosluhuje a není vždy k dispozici. Táta s ním totiž jezdí do práce, kde vydělává korunky. Jenže ty bohužel nestačí na to, abychom si mohli koupit spolehlivé auto, když už musím jezdit na ty výlety k doktorům.

Všem hodným strejdům a tetám, které by mi chtěli pomoct a přispějí nám na nové auto, bych chtěl vzkázat, že i když jsem nemocný, tak se těším ze života s rodiči a ségrou! Mám rád pohádky a moc se mi líbí jízda na koni a na čtyřkolce, kterou sice nemáme, ale snad nám ji taťka jednou pořídí a budeme jezdit spolu. Rád se na Vás usměji třeba na fotce, nebo klidně i osobně. Jsem zkrátka vděčný za každou pomoc.

Pepík

20. 02. 2020

21. 03. 2020

Pepíček se učí novým věcem

Tak Pepíček se učí velice rychle nové věci a dnes se naučil skládat novou skládačku , kterou mu dnes trochu opožděně darovali k svátku děda s babičkou. Skládačka rychle zabrala a Pepíček se jí na několik pokusů naučil poskládat. Video je v tomto odkaze: https://youtu.be/ncRPqzAfHU0 a postupně sem určitě budeme dávat nové aktuality, jak Pepíček pokračuje s vývojem a šikovností, aby potěšil Všechny ostatní a tímto děkuje všem dárcům, kteří se rozhodnou mu pomoci. S pozdravem Pepíček s rodinou.

Příspěvky 1