Auto pro autistickou Adélku

Tábor / Sbírku organizuje Iveta Zakova

sbírka byla ukončena 22.06.2020

vybráno 6 305 Kč

z cílové částky 200 000 Kč

3.15 %

Tříletá Adélka je benjamínek naší rodiny. Narodila se s dětským autismem, který doprovází hyperaktivita a stavy úzkosti. Péče o dcerku vyžaduje dojíždění za lékaři. Kvůli Adélčiným stavům je téměř nemožné absolvovat cestu vlakem nebo autobusem. Chtěla bych proto pořídit auto, které nám umožní bezpečné cestování.

Naše stávající auto dosluhuje, po 20 letech tak budu muset řešit koupi nového. S Adélkou jezdím po lékařích, které máme i 200 km od domova. Teď nás čekají důležité cesty do Prahy na canisterapie. Terapie za pomoci pejska dcerce pomůžou a zároveň díky tomu získáme asistenčního psa, který je pro ni nezbytným pomocníkem v životě.

Tyto terapie jsou tam i zpět vzdálené 450 km. Mohli bychom zvolit hromadnou dopravu, ale ta je pro nás noční můrou. V Adélce vzbuzuje strach, po 10 minutách jízdy už je hlučná, pláče, vzteká se.Lidé i řidič reagují často nepříjemně a stěžují si. Takové cesty jsou pro nás vyčerpávající a vybírají si svou daň i v dalších dnech, kdy musím dcerku dávat do pohody.

Cesty autem jsou pro nás klidnější. Adélka takto cestuje ráda, má své pohodlí, a hlavně je to pro nás časově méně náročné.

Společně s Adélkou a jedenáctiletým Davídek, který má ADHD, bydlíme v podnájmu. Původně jsme žili v domě s mým dnes už bývalým manželem. Po několika vypjatých situacích a neshodách jsem odešla a přišla o vše. Adélku zatím nevezmou do školky, protože odmítá kontakt s dětmi i dospělými. Proto je pro mě zatím nemožné chodit do práce. Snažím se ze všech sil vytvořit dětem hezký a útulný domov i přes to, co nás potkalo.

Děkuji všem, kteří nám pomohou.

Maminka Iveta

09. 03. 2020

Příspěvky 23

Další