Adámek má vzácnou vadu. Přispějme mu na hipoterapii

České Budějovice / Sbírku organizuje Lucie Němečková

sbírka byla ukončena 02.06.2020

vybráno 9 750 Kč

z cílové částky 8 000 Kč

121.88 %

Adámek se narodil se vzácnou vrozenou vadou, která postihuje jeho močové cesty, včetně pohlavního orgánu. Pro maminku to byl velký šok, rozhodla se však za oba bojovat.

Chlapeček má ve svých 3,5 letech za sebou řadu operací a další bohužel před sebou. „Adámek má navíc problémy s nožičkama. Pravidelně proto cvičíme a rehabilitujeme. V červnu bychom rádi začali chodit na hipoterapii – speciální terapii pomocí koní,“ vysvětluje Lucka, která je mámou na plný úvazek.

Sbírka rodině umožní zaplatit hipoterapii, která je vhodná na jeho problémy s kyčlemi. A další finance pak půjdou na nákup hygienických potřeb – plen, mastiček a ubrousků, bez kterých se Adámek se svou nemocí neobejde.

Kvůli častým nemocím musela Lucie zůstává často doma, a tak ji zaměstnavatel bohužel neprodloužil smlouvu. Peníze si tak vydělává alespoň skrze brigády. Péče o syna je však finančně náročná. Lucie musí platit soukromou školku, protože syn kvůli vrozené vadě nemůže docházet do státní. Měsíčně platí zhruba 6000 korun, což pro ni není malý výdaj. Navíc se stará také o svou maminku.

„Adámek je i přes všechny zdravotní problémy úžasný klouček, který vše zvládá lépe jak já. Nežádala bych o pomoc, kdybych ji skutečně nepotřebovala,“ děkuje Lucie.

25. 05. 2020

Příspěvky 44

Další