Časté dotazy

Zakládajícího

Co je crowdfunding?

Crowdfunding je moderní forma financování, kdy se na výslednou částku skládá veřejnost, a to klidně po malých příspěvcích. Za darem stojí konkrétní osoby nebo firmy, které chtějí let vaší sbírky podpořit.

Je založení sbírky něčím omezené?

Abychom sbírce dali zelenou, musí být vždy v souladu s naším Dvanácterem. Projektovou sbírku je možné založit na pomoc lidem, kterým do života zasáhla smrt blízkých, havárie nebo jiná rodinná či osobní tragédie, nemocným a hendikepovaným lidem, obětem podvodu a trestného činu. Projektové sbírky lze dále založit pro činnosti přispívající k dosahování obecného blaha.
Sbírku může založit kdokoliv. U fyzických osob je podmínkou zletilost (18+) a trvalé bydliště v České republice. Právnické osoby musí mít sídlo v České republice.

Zvládne sbírku založit skutečně každý?

Zakládáme si na jednoduchosti. Na začátku vám doporučujeme pročíst Kroky k založení sbírky. Abychom vám usnadnili i samotný proces zakládání, budeme vás celou dobu pomocí nápovědy navigovat. Věříme, že společně pomyslný balon postavíme!

Co k založení sbírky potřebuji?

Platforma znesnáze21 je vytvořena tak, abyste mohli sbírku založit z pohodlí domova nebo kanceláře. Základem je počítač nebo telefon, zapálení pro věc a čas. Každá sbírka potřebuje příběh, fotografie/video a podklady, které nám umožní ověřit její pravdivost. Když přípravu nepodceníte a budete mít plán, zvládnete vše s přehledem i nadhledem!

Účtujete si poplatky?

Z vybrané částky si účtujeme poplatek:

což je přibližně 3,946685 %. Jedná se o součet sedmé a jedenácté mocniny zlatého řezu. Tyto prostředky netvoří náš zisk, slouží pro úhradu nákladů za bankovní transakce, provoz platební brány a na technologickou správu platformy. Fungování fondu a platformy je kompletně financováno Karlem Janečkem.

Co se stane s penězi, když nevyberu cílovou částku, nebo ji naopak přesáhnu?

Pokud se vám nepodaří vystoupat na cílovou částku, nebo její hranice naopak překonáte, nemusíte mít strach. Ani v jednom z případů o peníze nepřijdete. Z vybrané částky – ať už je nižší nebo vyšší než cílová – odečteme vždy pouze transakční poplatek, který činí 3,946 %.

Musím vybrané peníze danit?

U nás vybrané peníze nedaníte. Snažíme se dělat maximum pro to, aby byl let vaší sbírky pohodlný a bezpečný. Taková kritéria například sbírka založená na Facebooku nesplňuje.

Za jak dlouho vybrané peníze dostanu?

Vybrané peníze ze sbírky vám zašleme nejpozději 30 dnů od podepsání Smlouvy o poskytnutí nadačního příspěvku. Zaslání rozhodně nebudeme zdržovat. Chceme, aby peníze pomohly potřebným odrazit se od země co nejrychleji.

< zpět