Časté dotazy

Dárce

Co je crowdfunding?

Crowdfunding je moderní forma financování, kdy se na výslednou částku skládá veřejnost, a to klidně po malých příspěvcích. U nás dárce ví, komu přesně pomáhá a kam letí jeho dar!

Jsou sbírky ověřené?

Pravdivost příběhu je pro nás na prvním místě. Než sbírku pustíme na start, proběhne u nás ověřovací kolečko. Všechny informace o sbírce tak projdou před zveřejněním kontrolou. Zajímá nás, kdo za sbírkou stojí a jestli je účel skutečně v souladu s naším Dvanácterem.

Vztahují na se Vaše sbírky poplatky?

Z vybrané částky si účtujeme poplatek:

což je přibližně 3,946685 %. Jedná se o součet sedmé a jedenácté mocniny zlatého řezu. Tyto prostředky netvoří náš zisk, slouží pro úhradu nákladů za bankovní transakce, provoz platební brány a na technologickou správu platformy. Fungování fondu a platformy je kompletně financováno Karlem Janečkem.

Získám potvrzení o daru?

znesnáze21 splňuje podmínky pro uznaní darů na účely sociální, humanitární a charitativní dle Zákona o daních z příjmů. Při darování nezapomeňte zaškrtnout políčko „Chci potvrzení o daru“. Potvrzení vám následně zašleme emailem. Jak využít potvrzení o daru si přečtěte zde.

Mohu darovat anonymně?

Dar můžete poslat bez toho, aniž byste poskytovali své osobní údaje. Ztrácíte tak ale možnost dostat potvrzení o daru.

Je možné platformu nějakým způsobem podpořit?

Pomůže nám jakákoliv zpětná vazba! A pokud byste chtěli přispět finančně, je tu i tato možnost. Při darování nás můžete podpořit přičtením 4 % nebo 8 % k hodnotě daru. V praxi to funguje tak, že darujete například 100 korun na sbírku a přidáte k tomu navíc 4 % tedy 4 koruny na platformu. My všechny takto získané peníze použijeme na zkvalitnění letového provozu sbírek.

< zpět